Bocar Włókniarz Częstochowa rozpoczął walkę o złoto w DMPJ

Ostrów Wielkopolski gościł dziś drużyny, które dzięki swojej dobrej postawie w rundach eliminacyjnych, znalazły się w gronie czterech najlepszych juniorskich ekip w Polsce. Wśród nich nie zabrakło rzecz jasna świetnie dysponowanych juniorów Bocar Włókniarza Częstochowa. Częstochowianie, osłabieni dziś brakiem kontuzjowanego Bartłomieja Kowalskiego, dzielnie stawili czoła swoim rywalom z Lubina, Ostrowa oraz Daugavpils, i z dorobkiem 43 punktów odnieśli pewne zwycięstwo.

Ostrowska runda, która otworzyła finałowe zmagania w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, była pierwszym akordem w walce o tegoroczne medale. W najbliższy poniedziałek drużyny spotkają się w Lublinie, następnego dnia – we wtorek – powrócą do Ostrowa, aby 20 września spotkać się w Częstochowie, w czwartej, finałowej rundzie DMPJ.

Klasyfikacja finałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów po 1. rundzie. 
1. Bocar Włókniarz Częstochowa 4 pkt.
2. Motor Lublin 3 pkt.
3. Arged Malesa Ostrów 2 pkt.
4. Lokomotiv Jauniba Daugavpils 1 pkt.

Wyniki z Ostrowa Wielkopolskiego, 07.09.2021. 

1. Bocar Włókniarz Częstochowa – 43 pkt.
1. Jakub Miśkowiak – 16 (2,3,3,2,3,3)
2. Mateusz Świdnicki – 15 (3,3,1,3,3,2)
3. Franciszek Karczewski – 12 (1,2,2,3,2,2)
4. Bartłomiej Kowalski – zastępstwo zawodnika

2. Motor Lublin – 34 pkt.
1. Wiktor Lampart – 11 (1,2,3,2,3)
2. Mateusz Cierniak – 12 (3,2,2,2,3)
3. Jan Młynarski – 1 (0,t,0,d,1)
4. Wiktor Przyjemski – 10 (3,3,2,2,0)

3. Arged Malesa Ostrów – 28 pkt.
1. Sebastian Szostak – 9 (2,0,3,1,3,d)
2. Kacper Grzelak – zastępstwo zawodnika
3. Jakub Poczta – 8 (2,1,3,1,w,1)
4. Jakub Krawczyk – 11 (1,2,1,3,3,1)

4. Lokomotiv Jauniba Daugavpils – 10 pkt.
1. Artiom Juhno – 3 (0,2,0,0,1)
2. Daniił Kołodinski – 5 (0,1,1,1,2)
3. Ricards Ansviesulis – 2 (1,0,w,1,w)
4. Ernest Matjuszonok – 0 (0,t,0,w,0)

Bieg po biegu:
1. (70,85) Przyjemski, Miśkowiak, Krawczyk, Matjuszonok – (0:2:3:1)
2. (70,86) Świdnicki, Szostak, Ansviesulis, Młynarski – (1:5:3:3)
3. (69,53) Miśkowiak, Poczta, Lampart, Kołodinski – (1:8:4:5)
4. (69,66) Cierniak, Krawczyk, Karczewski, Juhno – (1:9:7:7)
5. (68,77) Świdnicki, Lampart, Krawczyk, Matjuszonok (t) – (1:12:9:8)
6. (66,87) Miśkowiak, Cierniak, Poczta, Ansviesulis – (1:15:11:9)
7. (67,74) Przyjemski, Karczewski, Kołodinski, Szostak – (2:17:14:9)
8. (67,63) Poczta, Juhno, Młynarski (t) – (4:17:14:12)
9. (67,31) Szostak, Cierniak, Świdnicki, Matjuszonok – (4:18:16:15)
10. (67,09) Lampart, Karczewski, Ansviesulis (w/u) – (4:20:19:15)
11. (65,60) Krawczyk, Miśkowiak, Kołodinski, Młynarski – (5:22:19:18)
12. (66,27) Świdnicki, Przyjemski, Poczta, Juhno – (5:25:21:19)
13. (67,14) Krawczyk, Przyjemski, Ansviesulis – (6:25:23:22)
14. (67,67) Karczewski, Matjuszonok (w/2min), Młynarski (d/2), Poczta (w/u) – (6:28:23:22)
15. (65,85) Świdnicki, Cierniak, Kołodinski – (7:31:25:22)
16. (66,09) Miśkowiak, Lampart, Szostak, Juhno – (7:34:27:23)
17. (65,87) Szostak, Karczewski, Młynarski, Matjuszonok – (7:36:28:26)
18. (66,39) Lampart, Karczewski, Juhno, Szostak (d/st) – (8:38:31:26)
19. (66,20) Cierniak, Świdnicki, Poczta, Ansviesulis (w/u) – (8:40:34:27)
20. (65,17) Miśkowiak, Kołodinski, Krawczyk, Przyjemski – (10:43:34:28)