W Częstochowie poznamy najlepszego polskiego młodzieżowca (zapowiedź)

Po rozegranym ostatnio w Częstochowie finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych czas na kolejną imprezę z udziałem najlepszych w Polsce juniorów. Tym razem w środę (8 września), na Arenie zielona-energia.com odbędzie się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Na liście startowej nie brakuje zawodników Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Początkowo finał MIMP miał odbyć się w Zielonej Górze, jednak przeniesiono go do Częstochowy. Przed rokiem mistrzem został Dominik Kubera, który pokonał Jakuba Miśkowiaka i Norberta Krakowiaka. Warto przypomnieć, że Miśkowiak tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu zdobył już w 2019 roku w Tarnowie. Środowe zawody będą więc dla niego kolejną okazją do zdobycia medalu w tych rozgrywkach. Oprócz Kuby na liście startowej możemy znaleźć również Mateusza Świdnickiego. Wiadomo już, że udziału w ściganiu nie weźmie Bartłomiej Kowalski, który wciąż odczuwa skutki odniesionej kontuzji. Z kolei dla wychowanka Włókniarza – Świdnickiego będzie to drugi finał w dotychczasowej karierze. Przed rokiem w Zielonej Górze Mateusz zajął dziesiąte miejsce z dorobkiem sześciu punktów.

Patrząc w historię Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski “Lwy” zdobywały tam medale pięciokrotnie. Dwa z nich należą do wspomnianego wcześniej Miśkowiaka (złoto 2019 r. w Tarnowie i srebro 2020 r. w Zielonej Górze), a pozostałe trzy zdobyli: Andrzej Jurczyński (brąz 1973 r. w Zielonej Górze), Sławomir Drabik (brąz 1986 r. w Toruniu ) oraz Zbigniew Czerwiński (brąz 2003 r. w Rybniku). Kibice “Biało-zielonych” z całą pewnością nie mają nic przeciwko, aby w środę za sprawą Miśkowiaka i Świdnickiego dorobek medalowy częstochowskiego klubu się powiększył.

Patrząc na listę startową, głównymi faworytami do pierwszych trzech miejsc będą juniorzy Eltrox Włókniarza i Motoru Lublin (Wiktor Lampart, Mateusz Cierniak). O jak najlepszy wynik powalczą również pozostali zawodnicy z klubów PGE Ekstraligi i eWinner 1. Ligi. Należy jednak pamiętać, że finał MIMP to impreza jednodniowa i niemal każde rozstrzygnięcie, nawet to najbardziej zaskakujące jest możliwe.

Pogoda na środę w Częstochowie zapowiada się wyśmienicie (22° C), więc z tego miejsca zapraszamy wszystkich do kibicowania zawodnikom Eltrox Włókniarza na trybunach Areny zielona-energia.com! Dla nieobecnych transmisję telewizyjną przeprowadzi stacja nSport+

Informacje organizacyjne:

Początek zawodów zaplanowano punktualnie na godzinę 17:30 (start do pierwszego wyścigu). Otwarcie bram stadionu nastąpi równo o 16:30 (wejście na stadion tylko przez bramę główną). Wstęp na finał MIMP będzie możliwy po zakupie biletu w cenie 20 złotych. Sprzedaż wejściówek prowadzona jest w dni robocze (od poniedziałku do piątku), w siedzibie klubu w godzinach od 8:00 do 15:00. W dniu imprezy kasa biletowa w budynku klubowym będzie czynna od 8:00 do 18:00. Dodatkowo od 16:30 funkcjonować będą dwie kasy przy wejściu głównym (tam płatność tylko kartą).

Za darmo środowe zmagania zobaczą posiadacze karnetów na sezon 2021, dzieci do lat 12 (osoby urodzone w 2009 roku i później) oraz osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich (po odebraniu bezpłatnego zaproszenia z sekretariatu klubu). Program zawodów i gadżety będą dostępne od godziny 16:30 w domku na koronie stadionu, na wysokości pierwszego łuku (możliwa płatność gotówką, jak i kartą).

Zakup biletu jest możliwy również bez wychodzenia z domu, poprzez platformę Eventim – TUTAJ.

Lista startowa:
1. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów)
2.
Wiktor Jasiński (Moje Bermudy Stal Gorzów)
3.
Damian Ratajczak (Fogo Unia Leszno)
4.
Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław)
5.
Mateusz Dul (Orzeł Łódź)
6.
Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów)
7.
Mateusz Cierniak (Motor Lublin)
8.
Wiktor Lampart (Motor Lublin)
9.
Krzysztof Sadurski (Fogo Unia Leszno)
10.
Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno)
11.
 Michał Curzytek (Betard Sparta Wrocław)
12. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
13.
Piotr Gryszpiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
14.
Mateusz Panicz (Betard Sparta Wrocław)
15. Mateusz Świdnicki (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
16.
Dawid Rempała (Unia Tarnów)

17. 
Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) – I rezerwowy
18. 
Fabian Ragus (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) – II rezerwowy