Smektała, Woryna i Miśkowiak startowali w Bauhaus-Ligan

Wtorek to tradycyjnie już – w trakcie trwającego sezonu żużlowego – dzień zarezerwowany dla rozgrywek Bauhaus-Ligan. We wczorajszych zmaganiach w najwyższej klasie rozgrywkowej Szwecji udział wzięła trójka reprezentantów Eltrox Włókniarza Częstochowa: Bartosz Smektała, Kacper Woryna oraz Jakub Miśkowiak. Najlepiej z wymienionej trójki spisał się Smektała, który wywalczył wczoraj 16+1 punktów.

Vetlanda Speedway – 41 pkt.
1. Dominik Kubera – 13 (1,3,3,2,2,2)
2. Victor Palovaara – 2 (0,0,1,1,-)
3. Peter Ljung – 3 (3,d,0,0,-)
4. Tomasz Gapiński – 7 (0,1,3,0,3)
5. Brady Kurtz – 12+2 (3,3,2,2,1*,1*)
6. Filip Hjelmland – 4+2 (1,2*,0,1*,0)
7. Robin Aspegren – NS

Eskilstuna Smederna – 49 pkt.
1. Michael Jepsen Jensen – 12+1 (3,3,1,2*,3)
2. Kacper Woryna – 8+2 (2*,2*,3,1,0)
3. Gleb Czugunow – 7+1 (1*,d,d,3,3)
4. Krzysztof Buczkowski – 10 (2,1,2,3,2)
5. Pontus Aspgren – 10+1 (2,2,2,3,1*)
6. Johannes Stark – 2+2 (0,1*,1*,0,0)
7. Maximilian Belsing – NS

Bieg po biegu:
1. (63,80) Jepsen Jensen, Woryna, Kubera, Palovaara – 1:5 – (1:5)
2. (64,10) Ljung, Buczkowski, Czugunow, Gapiński – 3:3 – (4:8)
3. (63,80) Kurtz, Aspgren, Hjelmland, Stark – 4:2 – (8:10)
4. (63,20) Jepsen Jensen, Woryna, Gapiński, Ljung (d) – 1:5 – (9:15)
5. (63,10) Kurtz, Hjelmland, Buczkowski, Czugunow (d) – 5:1 – (14:16)
6. (64,10) Kubera, Aspgren, Stark, Palovaara – 3:3 – (17:19)
7. (64,20) Woryna, Kurtz, Jepsen Jensen, Hjelmland – 2:4 – (19:23)
8. (63,90) Kubera, Buczkowski, Palovaara, Czugunow (d) – 4:2 – (23:25)
9. (64,00) Gapiński, Aspgren, Stark, Ljung – 3:3 – (26:28)
10. (64,60) Czugunow, Kubera, Woryna, Gapiński – 2:4 – (28:32)
11. (64,20) Aspgren, Kurtz, Hjelmland, Stark – 3:3 – (31:35)
12. (64,20) Buczkowski, Jepsen Jensen, Palovaara, Ljung – 1:5 – (32:40)
13. (64,20) Czugunow, Kubera, Kurtz, Stark – 3:3 – (35:43)
14. (64,20) Gapiński, Buczkowski, Aspgren, Hjelmland – 3:3 – (38:46)
15. (63,70) Jepsen Jensen, Kubera, Kurtz, Woryna – 3:3 – (41:49)

Lejonen Gislaved – 47 pkt.
1. Rohan Tungate – 8+2 (1*,2,0,2*,3)
2. Nicolai Klindt – 8 (2,0,2,1,3)
3. Jakub Miśkowiak – 9 (0,3,3,3,0)
4. Jarosław Hampel – 9+1 (2,1,1,3,2*)
5. Oliver Berntzon – 10 (3,2,1,3,1)
6. Linus Ekloef – 1 (1,0,0,-,-)
7. Casper Henriksson – 2+1 (0,2*)

Masarna Avesta – 43 pkt.
1. Przemysław Pawlicki – 11 (3,2,3,0,3)
2. Martin Smolinski – 3+1 (0,0,2*,0,1)
3. David Bellego – 10+1 (3,3,1,1,2*)
4. Dimitri Berge – 8 (1,1,3,2,1)
5. Antonio Lindbaeck – 7 (2,3,0,2,0)
6. Philip Hellstroem-Baengs – 4+1 (0,1,2,1*,0)
7. Emil Millberg – ns

Bieg po biegu:
1. (64,80) Pawlicki, Klindt, Tungate, Smolinski – 3:3 – (3:3)
2. (64,80) Bellego, Hampel, Berge, Miśkowiak – 2:4 – (5:7)
3. (65,10) Berntzon, Lindbaeck, Ekloef, Hellstroem-Baengs – 4:2 – (9:9)
4. (65,80) Miśkowiak, Pawlicki, Hampel, Smolinski – 4:2 – (13:11)
5. (64,90) Bellego, Berntzon, Berge, Ekloef – 2:4 – (15:15)
6. (65,10) Lindbaeck, Tungate, Hellstroem-Baengs, Klindt – 2:4 – (17:19)
7. (65,70) Pawlicki, Smolinski, Berntzon, Ekloef – 1:5 – (18:24)
8. (65,20) Berge, Klindt, Bellego, Tungate – 2:4 – (20:28)
9. (65,50) Miśkowiak, Hellstroem-Baengs, Hampel, Lindbaeck – 4:2 – (24:30)
10. (65,20) Hampel, Tungate, Bellego, Smolinski – 5:1 – (29:31)
11. (65,10) Berntzon, Lindbaeck, Hellstroem-Baengs, Henriksson – 3:3 – (32:34)
12. (64,80) Miśkowiak, Berge, Klindt, Pawlicki – 4:2 – (36:36)
13. (65,70) Klindt, Henriksson, Smolinski, Hellstroem-Baengs – 5:1 – (41:37)
14. (64,90) Tungate, Hampel, Berge, Lindbaeck – 5:1 – (46:38)
15. (65,30) Pawlicki, Bellego, Berntzon, Miśkowiak – 1:5 – (47:43)

Rospiggarna Hallstavik – 55 pkt.
1. Patryk Dudek – 10+2 (2*,3,2*,d,3)
2. Timo Lahti – 11+1 (3,1,3,1*,3)
3. Kai Huckenbeck – 11+2 (1*,3,3,2,2*)
4. Kim Nilsson – 9+1 (2,1,2*,1,3)
5. Adrian Miedziński – 10 (2,2,2,3,1)
6. Daniel Henderson – 4+2 (1*,1*,0,1,1)
7. Erik Gheorghe – ns

Vastervik Speedway – 35 pkt.
1. Jaimon Lidsey – 1 (0,0,1,0,-,0,0)
2. Fredrik Lindgren – zastępstwo zawodnika
3. Mads Hansen – 6+1 (0,0,-,0,2*,2,2)
4. Bartosz Smektała – 16 (3,2,3,3,1,3,1)
5. Wiktor Kułakow – 12 (1,3,2,1,3,2,0)
6. Noel Wahlqvist – 0 (0,0,-,0,0)
7. Anton Karlsson – 0 (-)

Bieg po biegu:
1. (57,30) Lahti, Dudek, Kułakow, Lidsey – 5:1 – (5:1)
2. (57,50) Smektała, Nilsson, Huckenbeck, Hansen – 3:3 – (8:4)
3. (57,00) Kułakow, Miedziński, Henderson, Wahlqvist – 3:3 – (11:7)
4. (57,50) Huckenbeck, Smektała, Nilsson, Lidsey – 4:2 – (15:9)
5. (56,70) Smektała, Miedziński, Henderson, Hansen – 3:3 – (18:12)
6. (56,20) Dudek, Kułakow, Lahti, Wahlqvist – 4:2 – (22:14)
7. (56,70) Smektała, Miedziński, Lidsey, Henderson – 2:4 – (24:18)
8. (56,70) Lahti, Dudek, Smektała, Hansen – 5:1 – (29:19)
9. (56,90) Huckenbeck, Nilsson, Kułakow, Lidsey – 5:1 – (34:20)
10. (57,20) Kułakow, Hansen, Nilsson, Dudek (d) – 1:5 – (35:25)
11. (57,30) Miedziński, Kułakow, Henderson, Wahlqvist – 4:2 – (39:27)
12. (56,90) Smektała, Huckenbeck, Lahti, Lidsey – 3:3 – (42:30)
13. (57,50) Nilsson, Hansen, Henderson, Wahlqvist – 4:2 – (46:32)
14. (57,30) Dudek, Hansen, Miedziński, Lidsey – 4:2 – (50:34)
15. (57,80) Lahti, Huckenbeck, Smektała, Kułakow – 5:1 – (55:35)