Świderski dalej trenerem Eltrox Włókniarza!

Krystalizuje się kadra Eltrox Włókniarza Częstochowa na sezon 2021. Do zespołu w ostatnich dniach dołączyli bowiem: Kacper Woryna oraz Bartosz Smektała. Wiadomo również kto poprowadzi biało-zielonych w kolejnych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Doszło już wszak do przedłużenia umowy trenerskiej z Piotrem Świderskim, który funkcję tę pełnił od końca sierpnia tego roku.

– Współpraca z Eltrox Włókniarzem Częstochowa zaczęła się bardzo dobrze, a mogło być jeszcze lepiej. O mały włos nie awansowaliśmy przecież do fazy Play-Off. Myślę, że i tak mocno pociągnęliśmy ten sezon i jesteśmy z tego zadowoleni. Na tyle ta współpraca między mną a klubem dobrze się układała, że dziś możemy powiedzieć, że dalej będę trenerem Eltrox Włókniarza Częstochowa – przyznaje szkoleniowiec biało-zielonych.

Niedawno do jego drużyny dokooptowano dwóch zawodników. Jego zdaniem transfery Kacpra Woryny i Bartosza Smektały do zespołu Lwów to strzał w dziesiątkę.

– Nie ukrywam, że to bardo dobre ruchy. Cały czas zresztą miałem wiedzę na temat tych transferów. To są bardzo dobrzy zawodnicy. To ciągle jest młodzież, ale już bardzo doświadczona i utalentowana – ocenia Świderski.

Woryna i Smektała to nowe twarze w zespole Eltrox Włókniarza. Oprócz nich nasz zespół w 2021 roku w najsilniejszej żużlowej lidze świata reprezentować będą także m.in.: Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Jakub Miśkowiak, czy też Mateusz Świdnicki. Jak możliwości tego zestawienia ocenia Piotr Świderski?

– Zawsze jestem ostrożny w takich ocenach i typowaniu co można osiągnąć. To jest przecież sport i każda drużyna chce zwyciężyć, wywalczyć o jak najlepszą pozycję, czy też medal. My również, ale nie zakładamy żadnego scenariusza. Jesteśmy skupieni na swojej pracy i zobaczymy jakie efekty ona przyniesie – zakończył trener Eltrox Włókniarza.

Piotr Świderski urodził się 11 maja 1983 roku w Gostyniu. Pierwsze kroki w sporcie żużlowym stawiał natomiast w legendarnej już szkółce w Pawłowicach. Profesjonalną licencję wywalczył natomiast w 1999 roku na torze w Częstochowie jako zawodnik Kolejarza Rawicz. Oprócz tego w ciągu swojej kariery reprezentował też barwy klubów z: Wrocławia, Zielonej Góry, Rybnika, Tarnowa, Gdańska, Gniezna, Gorzowa i Tarnowa. Dał się poznać przede wszystkim jako skuteczny i solidny ligowiec. W 2005 roku był piątym juniorem świata, a sezon później razem z Atlasem Wrocław sięgnął po Drużynowe Mistrzostwo Polski. Karierę żużlową zakończył przedwcześnie w 2017 roku z powodów zdrowotnych.