Trwa remont toru przy ulicy Brzegowej (foto)

Tor przy ulicy Brzegowej, położony 1300 metrów w linii prostej od Areny Częstochowa, to miejsce, w którym pierwsze żużlowe kroki stawiają najmłodsi adepci żużla. Mini żużlowcy spoglądający rozmarzonym wzrokiem na obecnych liderów Eltrox Włókniarza Częstochowa, mają jasno obrany cel-przenieść się z mini toru na duży obiekt przy ulicy Olsztyńskiej. Podobne plany do swoich najmłodszych adeptów ma zarząd klubu, z prezesem Michałem Świącikiem na czele, który w tych młodych pasjonatach czarnego sportu widzi przyszłe gwiazdy Włókniarza Częstochowa. Marzenia zarządu nie są pozbawione solidnych podstaw. W roli trenera oraz mentora mini żużlowców zatrudniony został Słowomir Drabik. Najmłodsi mają więc od kogo się uczyć, tym bardziej że Slammer to nie tylko skarbnica wiedzy, ale również osoba, która ma świetny kontakt z młodszymi zawodnikami.

Start sezonu 2020, który przez pandemię koronawirusa został lekko zahamowany, z całą pewnością-kiedy dojdzie do skutku, odbędzie się z wielką pompą. Wszystko za sprawą prac, które na torze przy ulicy Brzegowej trwają od zeszłego sezonu. Zmieni się geometria, nawierzchnia oraz bandy. Wszystko dla lepszego rozwoju naszych najmłodszych wychowanków.

– Nie zwalniamy tempa. Wielkimi krokami zbliżamy się do budowy nowego toru mini żużlowego przy ulicy Brzegowej. Zmianie ulegnie nachylenie i geometria całego toru. Wymieniona zostanie również nawierzchnia na nową, sjenitową, czyli taką, która znajduje się na Arenie Częstochowa. Tor dodatkowo zostanie wyposażony w nową bandę zamontowaną na nowej konstrukcji. Wszystkiemu na torze dogląda Sławomir Drabik. Chciałbym podkreślić, że wszystkie prace: przebudowa mini toru i remont obiektu, to koszt około 200 tysięcy złotych, które jako klub musimy pokryć z własnych środków-powiedział sternik Eltrox Włókniarza Częstochowa Michał Świącik.