Zawodnicy Eltrox Włókniarz Częstochowa w komplecie rozpoczęli obowiązkową kwarantannę

Fredrik Lindgren, Rune Holta oraz Jason Doyle to trójka zawodników Eltrox Włókniarz Częstochowa, którzy z powodu swojego miejsca zamieszkania – poza granicami Polski, musieli 8 maja przyjechać do naszego kraju i rozpocząć obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującym Regulaminem Sanitarnym PZM. Omawiany etap obowiązkowej kwarantanny to pierwszy punkt w kalendarium uruchomienia rozgrywek PGE Ekstraligi. Kolejnym są testy dla zawodników, mechaników oraz sztabów szkoleniowych oraz osób funkcyjnych i urzędowych PZM oraz klubu.

Regulamin Sanitarny PZM – zawody żużlowe

Kalendarium uruchomienia rozgrywek PGE Ekstraligi:
8.05 – 22.05 – dla zawodników i mechaników przyjeżdzających z zagranicy początek obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny zawodników w miejscu przebywania dla zawodników i mechaników przebywających w Polsce początek 14-dniowej izolacji polegającej na powstrzymaniu się od zbędnych aktywności poza miejscem zamieszkania i przebywanie pod wskazanym adresem – bieżąca obserwacja zdrowia zawodników i mechaników – wcześniejsze skierowanie na testy w przypadku podejrzeń – codziennie wypełniany formularz medyczny a analizowana przez Zespół Medyczny PZM.

Kwarantanna to trudny czas, w którym z jednej strony zawodnicy myślą już o pierwszych, próbnych kółkach na torze, z drugiej zaś muszą oni ściśle przestrzegać regulaminu dotyczącego ich odosobnienia. Bardzo ważne jest więc miejsce, w którym liderzy Eltrox Włókniarz Częstochowa spędzą najbliższe dni.

– Dzięki uprzejmości naszego sponsora – Hotelu Arche w Częstochowie, zawodnicy okres kwarantanny spędzą w bardzo dobrych i komfortowych warunkach. Wydzielone zostało dla nich całe skrzydło hotelu, każdy z nich posiada odrębny apartament. Pani dyrektor Hotelu Arche Katarzyna Dębińska zadbała o to, aby nasi zawodnicy mogli korzystać z wydzielonej wyłącznie dla nich strefy ogrodu. Zaadaptowana została również siłownia, dzięki czemu nasi zawodnicy mogą w bezpiecznych warunkach dbać o swoją formę. O dodatkowe wyposażenie siłowni zadbała zaprzyjaźniona z klubem Strefa Fitness, do której tuż po odmrożeniu wszelkich restrykcji serdecznie zapraszamy. Cieszymy się, że w tak strategicznym momencie możemy liczyć na naszych Partnerów i zagwarantować naszym zawodnikom możliwie najlepsze warunki ich pobytu. Nasi liderzy, którzy przebywają w Hotelu Arche, mają również do swojej dyspozycji wspaniałego kucharza – szefa kuchni restauracji Archevita Pana Bartosza Musiała, który dba o odpowiednie zbilansowanie ich diety. Tuż po przyjeździe na zawodników i ich rodziny czekał klubowy upominek w postaci niezbędnych obecnie maseczek ochronnych, ręczników klubowych, bluz i kilku dodatkowych logowanych akcesoriów. Staramy się, aby zawodnikom i ich rodzinom niczego nie brakowało, jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym i mamy nadzieję, że w pełni spełnimy ich oczekiwania – powiedziała dyrektor klubu Patrycja Świącik-Jeż.