Informacje organizacyjne przed meczem z Unią

Już w najbliższą niedzielę (19 maja) na SGP Arena Częstochowa odbędzie się spotkanie w ramach V rundy PGE Ekstraligi pomiędzy forBET Włókniarzem Częstochowa a ubiegłorocznym Drużynowym Mistrzem Polski – zespołem Fogo Unii Leszno.

W dniu meczu sprzedaż biletów oraz programów zawodów prowadzona będzie w kasie klubu (wejście od ulicy Żużlowej) w godzinach 9:00 – 15:15 oraz w kasach stadionowych od godziny 14:00. Dodatkowo programy sprzedawane będą w sklepie z gadżetami, który znajduje się przy głównych wejściach na stadion. Ponadto w każdym budynku kasowym na SGP Arenie Częstochowa możliwa będzie płatność kartą.

Otwarcie bram dla kibiców nastąpi o godzinie 14:00 (wejścia od parkingu VIP oraz od ulicy Orlik-Rückemanna, Olsztyńskiej oraz Marysia, wejście od ulicy Żużlowej przeznaczone jest wyłącznie dla kibiców drużyny gości). Dzieci do lat 12-tu (urodzone w 2007 roku i później) pod opieką osoby dorosłej uprawnione są do bezpłatnego wejścia na mecz. Kibicom, którzy planują zakup biletów ulgowych, przypominamy o konieczności posiadania dokumentu uprawniającego do skorzystania ze zniżki. Bilety ulgowe przysługują osobom do 25. roku życia. Bilet ulgowy dla emerytów przysługuje wszystkim osobom, które ukończyły 65. lat.  Kibice, którzy zakupili bilet drogą elektroniczną (mPay), mogą wejść na stadion głównym wejściem od ulicy Orlik-Rückemanna oraz bramą od ul. Marysia. Osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach inwalidzkich, na obiekt dostać będą mogły się głównym wejściem, a następnie najazdami na koronę SGP Areny Częstochowa (lewa i prawa strona od wejścia głównego).

Oficjalne gadżety forBET Włókniarza Częstochowa dostępne będą do kupienia w dniu meczu w domku z gadżetami, który znaleźć można przy głównych wejściach na stadion. Ponadto na koronie stadionu zlokalizowane będą punkty gastronomiczne dla kibiców. W punktach sprzedających piwo zakupić będzie można również napoje z opcją płatności kartą.

Kibice, którzy na niedzielny mecz udadzą się rowerem, uprawnieni są do jego wniesienia na teren stadionu. Przypominamy również o całkowitym zakazie palenia tytoniu oraz wnoszenia własnych napojów.

Dziennikarzy oraz kibiców, którym przysługuje odbiór darmowych wejściówek na mecz, zapraszamy do Biura Zawodów, które zlokalizowane będzie w holu budynków klubowych (wejście od ulicy Żużlowej) i funkcjonować będzie w godzinach 12:00 do 15:15.

Harmonogram meczu forBET Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno: 
9:00 – 15:15 – sprzedaż biletów w klubie,
12:00 – 15:15 – godziny funkcjonowania biura prasowego,
14:00 – rozpoczęcie sprzedaży biletów w kasach stadionowych oraz otwarcie bram wejściowych dla kibiców (wejścia od parkingu VIP oraz od ulicy Orlik-Rückemanna, Olsztyńskiej, Marysia i Żużlowej – wyłącznie kibice drużyny gości),
15:00 – próba toru,
15:15 – prezentacja,
15:30 – start do pierwszego wyścigu.

Przypominamy, że bilety na mecze forBET Włókniarza Częstochowa zakupić można również w naszych partnerskich punktach sprzedaży, zlokalizowanych na terenie całego miasta.

Ceny biletów:
– sektor centralny – 50 zł,
– normalny – 35 zł,
– ulgowy – 25 zł,
– program – 10 zł,
– wstęp wolny – dzieci do lat 12-tu

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Fredrik Lindgren
12. Adrian Miedziński
13. Matej Zagar
14. Jakub Miśkowiak
15. Michał Gruchalski
16.

Fogo Unia Leszno
1. Emil Sayfutdinov
2. Brady Kurtz
3. Jarosław Hampel
4. Janusz Kołodziej
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Bartosz Smektała
8.