Jakub Miśkowiak dołącza do kadry Włókniarza!

Ekipa forBET Włókniarza domyka kadrę drużyny na sezon 2019. Duże wzmocnienie szykuje się w częstochowskiej formacji juniorskiej. W przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi naszą parę juniorską stanowić będzie bowiem duet: Michał Gruchalski oraz Jakub Miśkowiak. Do podpisania umowy z 17-latkiem doszło we wtorek (13 listopada).

Jakub Miśkowiak to obecnie jeden z najbardziej obiecujących juniorów w naszym kraju. Na świat przyszedł 3 sierpnia 2001 roku. Pochodzi z żużlowej rodziny. Speedway uprawia bowiem jego wujek – Robert Miśkowiak, który w 2004 roku na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu został Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów.

Kuba już od najmłodszych lat miał kontakt z motocyklami. Swego czasu bardzo dobrze radził sobie na motocrossie. Ostatecznie postawił jednak na sport żużlowy i w sezonie 2017 jako zawodnik Wschowskiego Klubu Motocyklowego przebrnął przez egzamin na certyfikat “Ż”. Szybko po tym wydarzeniu trafił do Orła Łódź, gdzie przez ostatnie 2 lata występował w Nice 1. Lidze Żużlowej. W pierwszym roku startów wystartował w trzech pojedynkach i zgromadził na swoim koncie razem z bonusami 19 “oczek”, co dało mu średnią biegopunktową rzędu 1,583. Znacznie więcej okazji do startów miał w minionym sezonie. Wziął bowiem udział we wszystkich spotkaniach swojej drużyny, zdobywając w sumie 81 punktów. Taki rezultat pozwolił osiągnąć mu średnią 1,421 punktu na wyścig.

Oprócz udanych występów w rozgrywkach ligowych nieźle radził sobie również w imprezach młodzieżowych. Szybko dostał powołanie do młodzieżowej kadry Polski. W 2017 roku wspólnie z reprezentacją naszego kraju wywalczył na torze w Krośnie złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów.

Zazwyczaj dobrze radził sobie również na SGP Arenie Częstochowa. Często imprezy młodzieżowe na torze przy ulicy Olsztyńskiej kończył przecież z dwucyfrówkami na koncie. Ponadto w sierpniu pod Jasną Górą wywalczył wysokie – ósme miejsce w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.