Damian Dróżdż w kadrze Włókniarza!

Adrian Miedziński oraz Paweł Przedpełski to niejedyni krajowi seniorzy, którzy na sezon 2019 związali się kontraktami z forBET Włókniarzem Częstochowa. W poniedziałek (13 października) umowę z biało-zielonymi podpisał bowiem Damian Dróżdż.

Żużlowiec do sportu żużlowego trafił z motocrossu. Pierwsze jazdy w lewo zaliczył na owalu przy ulicy Olsztyńskiej w szkółce Włókniarza. Egzamin na certyfikat “Ż” zdał jednak jako jeździec Kolejarza Opole. W drużynie tej występował w latach 2013-2014. Od sezonu 2015 do października tego roku reprezentował natomiast barwy Betard Sparty Wrocław. W międzyczasie jako gość startował w Starcie Gniezno (2015) oraz we Włókniarzu (2016). W naszym zespole wystąpił w jednym pojedynku w Nice 1. Lidze Żużlowej oraz w szeregu imprez rangi Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Na koniec rozgrywek wspólnie z resztą częstochowskich juniorów wywalczył brązowy “krążek”.

Na brak jazdy i sukcesów Dróżdż narzekać nie mógł szczególnie w wieku młodzieżowym. Gorzej pod tym względem było jednak w ubiegłym roku. Damian niezwykle rzadko otrzymywał bowiem szansę do występów w PGE Ekstralidze. Dlatego też postanowił zmienić otoczenie i w sezonie 2019 będzie żużlowcem forBET Włókniarza Częstochowa.

Ze względu na wiek, w naszym składzie widnieć będzie mógł pod numerami 8 i 16. Ponadto Dróżdż na zasadach gościa reprezentować ma także jeden z klubów drugiej ligi.