Memoriał już w sobotę

1 września na SGP Arenie Częstochowa odbyć miała się 47. edycja Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Ze względu na warunki atmosferyczne zawody te musiały zostać jednak odwołane. Znamy już nowy termin najstarszego cyklicznego turnieju żużlowego w naszym mieście. Odbędzie się on bowiem już w najbliższą sobotę (23 września), a jego początek zaplanowano punktualnie na godzinę 15:00.

Zawody będą jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Śląska Juniorów, a patronat nad nimi objął Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Katowicach. Impreza będzie miała charakter 20-biegowego turnieju indywidualnego. Udział w nim wezmą natomiast zawodnicy poniżej 23-go roku życia.

Obecnie dogrywana jest lista uczestników Memoriału. Wiadomo już jednak, że na jego starcie nie zabraknie wychowanków naszego klubu, jak chociażby: Oskar Polis, czy też Michał Gruchalski. Swój udział w sobotnich zmaganiach potwierdził już także Hubert Łęgowik, który w tym roku reprezentuje barwy Wybrzeża Gdańsk.

Wstęp na 47. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego będzie możliwy po zakupieniu biletu w cenie 15 złotych. Za darmo zawody obejrzą natomiast posiadacze całorocznych karnetów oraz dzieci do lat 12-tu (urodzone w 2005 roku i później). Cena programu – 5 zł.