Włókniarz podziękował władzom miasta

Na czwartkowej (7 września) sesji Rady Miasta Częstochowy gościli przedstawiciele Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Wizyta w magistracie nie była przypadkowa. Działacze oraz zawodnicy „Lwów” w ten sposób postanowili bowiem podziękować samorządowcom za pomoc i wsparcie w sezonie 2017.

– Serdecznie dziękuje za wsparcie w mijającym sezonie Prezydentom naszego miasta oraz Radnym wszystkich klubów. Był to dla naszego klubu pierwszy po latach przerwy rok spędzony w PGE Ekstralidze. Udało nam się zrealizować cel, który był zaskoczeniem dla wielu fachowców. Nie tylko utrzymaliśmy się wszak w najsilniejszej żużlowej lidze świata, ale także mocno namieszaliśmy w tabeli. Efektem tego jest chęć startów w naszej drużynie czołowych żużlowców Polski i świata – mówił podczas sesji Rady Miasta Częstochowy prezes Włókniarza, Michał Świącik.

Podczas spotkania z władzami miasta przedstawiciele czarnego sportu złożyli na ręce prezydentów oraz radnych okolicznościowe podziękowania ze zdjęciem drużyny z sezonu 2017. Samorządowcy nie kryli zadowolenia z czwartkowej wizyty i docenienia ich pomocy ze strony biało-zielonych.

W magistracie oprócz działaczy oraz trenera zespołu gościła większość żużlowców, którzy w minionych rozgrywkach ścigali się z „Lwem” na piersi i w ciągu ostatnich kilku miesięcy godnie reprezentowali nasze miasto nie tylko na krajowych, ale także europejskich torach. W Urzędzie Miasta w czwartek pojawili się bowiem: Leon Madsen, Matej Zagar, Andreas Jonsson, Sebastian Ułamek, Oskar Polis, Michał Gruchalski i Mateusz Świdnicki.