Zagar i Jonsson “Lwami” także w sezonie 2018!

W czwartkowe popołudnie (7 września) działacze Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa ustalili warunki kontraktów z pierwszymi zawodnikami na sezon 2018! W przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi wciąż z “Lwem” na piersi startować będą bowiem: Matej Zagar oraz Andreas Jonsson. Oficjalnie umowy z tą dwójką parafowane zostaną jednak dopiero podczas okresu transferowego (1-15 listopada)

Dla Zagara mijający sezon był pierwszy spędzonym pod Jasną Górą. Co prawda, Słoweniec ważną umowę z biało-zieloną drużyną miał już podpisaną także w 2006 roku, ale wówczas ani razu nie dane było mu wystartować w polskiej lidze. W tegorocznych zmaganiach w PGE Ekstralidze Zagarowi zdarzały się wpadki, ale mimo wszystko był on ważnym ogniwem zespołu, szczególnie podczas spotkań rozgrywanych na torze w Częstochowie. W sumie dla naszego klubu odjechał on 69 biegów, w których wraz z bonusami wywalczył 118 punktów, co dało mu średnią rzędu 1,710 “oczka” na wyścig.

Większym stażem we Włókniarzu od uczestnika cyklu Grand Prix pochwalić może się natomiast Andreas Jonsson. Szwed z powodzeniem w naszym klubie ścigał się bowiem już w latach 2002-2003. Był wówczas jednym z liderów drużyny i walnie przyczynił się do zdobycia czwartego w historii klubu tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Trzeci, czyli tegoroczny, sezon spędzony przez niego pod Jasną Górą nie był już tak udany. Srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata z 2011 roku w mijających rozgrywkach ze średnią biegopunktową rzędu 1,175 sklasyfikowany został bowiem dopiero na 47. miejscu wśród najskuteczniejszych jeźdźców PGE Ekstraligi.

Szwed znalazł już jednak przyczynę swoich słabszych występów, co dobitnie obrazują jego ostatnie udane starty w rodzimej Elitserien. Zapowiada także skuteczną jazdę z “Lwem” na piersi w sezonie 2018. To sprawiło, że działacze Włókniarza powinni mu zaufać i zaproponować miejsce w kadrze zespołu na kolejny rok.