Gruchalski najlepszy w XV edycji Gali Lodowej!

Rozegraną w sobotę (28 stycznia) XV edycję Gali Lodowej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy zwyciężył wychowanek Włókniarza Częstochowa, Michał Gruchalski. Na drugim stopniu podium stanął Mateusz Kowalczyk, a podium uzupełnił Hubert Łęgowik.

Triumfatorowi XV edycji Gali Lodowej w Częstochowie już na samym początku zawodów szło bardzo dobrze. Nikt wówczas jednak nie spodziewał się, że to właśnie Michał Gruchalski stanie na najwyższym stopniu podium tego turnieju.

Całe zawody przebiegły bardzo sprawnie. Nie obyło się jednak bez upadków. Po dwóch kontaktach z lodem z zawodów wycofał się Bartosz Świącik. Jednakże nie był to powód jego zrezygnowania z dalszej jazdy. Młodzieżowiec Włókniarza bowiem już przed startem turnieju na lodzie nie czuł się najlepiej i miał dość wysoką gorączkę. Ostatnie dni przed imprezą spędził w łóżku, lecząc grypę. Bez udziału w czwartkowym treningu, wobec problemów na liście startowej, zdecydował się jednak wyjechać na taflę lodowiska i zaprezentować się przed częstochowską publicznością. Dla bezpieczeństwa zarówno swojego, jak i kolegów ostatecznie podjął decyzję o przerwaniu jazdy po trzeciej serii startów.

Tegoroczna stawka była złożona z dziewięciu zawodników. W rundzie zasadniczej można było obejrzeć 12 wyścigów, a w każdym z nich startowało trzech zawodników. Po generalnej części zawodów miał miejsce baraż w którym wystartowało już czterech jeźdźców. Dwóch z nich – Hubert Łęgowik i Mateusz Kowalczyk – dołączyło do zwycięzców zasadniczej części spotkania, którymi byli Artur Czaja i Michał Gruchalski.

Nie zabrakło również gorącego dopingu kibiców, którzy jak zwykle dopisali pomimo dość mroźnej pory. Całą Galę uatrakcyjniły występy motocrossowców z MKS Tryb i najmłodszych adeptów żużlowego rzemiosła z Lwiątek Częstochowa.

Klasyfikacja końcowa:
1. Michał Gruchalski 10 (3,3,1,3) + 1.miejsce w finale
2. Mateusz Kowalczyk 8 (u/w,3,3,2) + 2.miejsce w finale
3. Hubert Łęgowik 9 (3,3,2,1) + 3.miejsce w finale
4. Artur Czaja 11 (3,2,3,3) + 4.miejsce w finale
5. Ronny Weis 9 (2,2,2,3) + 3.miejsce w barażu
6. Wojciech Lisiecki 9 (2,2,3,2) + 4.miejsce w barażu
7. Adrian Bialk 6 (2,1,2,1)
8. Richard Geyer 4 (u/w,1,1,2)
9. Bartosz Świącik 2 (1,1,d,-)

Podium sobotniej imprezy

Bieg po biegu:
1. Łęgowik, Bialk, Geyer (u/w)
2. Gruchalski, Weis, Świącik
3. Czaja, Lisiecki, Kowalczyk (u/w)
4. Łęgowik, Czaja, Świącik
5. Gruchalski, Lisiecki, Geyer
6. Kowalczyk, Weis, Bialk
7. Kowalczyk, Łęgowik, Gruchalski
8. Czaja, Bialk, Świącik (d)
9. Lisiecki, Weis, Geyer
10. Czaja, Lisiecki, Łęgowik
11. Weis, Geyer, Świącik (ns)
12. Gruchalski, Kowalczyk, Bialk
Baraż: Łęgowik, Kowalczyk, Weis, Lisiecki
Finał: Gruchalski, Kowalczyk, Łęgowik, Czaja