“Nasza praca została doceniona”

22 grudnia częstochowscy radni z Urzędu Miasta wraz z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem przyznali dofinansowania klubom sportowym. Włókniarz Częstochowa otrzymał kwotę 2,5 mln złotych z tytułu promocji miasta poprzez sport. Pieniądze ten pomogą z pewnością w dobrym funkcjonowaniu oraz w dalszym rozwoju.

Praca jaką w ciągu dwóch i pół roku wykonał nasz klub, została doceniona przez częstochowskie władze miasta i radnych.

Na początku była walka o odbudowę żużla, później starty w Nice Polskiej Lidze i cały czas miejsce w jej czołówce, no i w końcu upragniony awans do PGE Ekstraligi. To wszystko udało się zrobić w tak krótkim czasie. Należy przypomnieć, iż na naszym obiekcie zorganizowaliśmy wiele imprez indywidualnych, jak również wspólnie z WTS Wrocław dwa mecze finału żużlowej ekstraligi. Nasi juniorzy w kategorii par klubowych i drużyny wywalczyli dwa brązowe medale Mistrzostw Polski.

W nadchodzącym sezonie jedziemy w najlepszej lidze świata, pokazywanej na żywo w telewizji. Warto przytoczyć fakt, iż to mecz Włókniarza Częstochowa i RKM Rybnik, jako pierwszy mecz ligowy sezonu 2017 otworzy całe rozgrywki PGE Ekstraligi. Już sam ten fakt jest gwarantem, że będziemy mieli do czynienia z rekordem oglądalności. Do tego należy dodać rangę meczu, jako derbów z lokalnym przeciwnikiem.

Nasi zawodnicy będą również startować w imprezach międzynarodowych takich, jak Grand Prix, czy SEC. Wszędzie tam będziemy mogli usłyszeć, że to częstochowscy zawodnicy. Będziemy mogli zobaczyć herb Częstochowy. Zawody te będą pokazywane w Canal+ i Eurosport. W tym drugim przypadku w 77 krajach.

Dwa i pół miliona złotych przeznaczone na promocję przez sport, zostanie przeznaczone na godne reprezentowanie naszego miasta. Zrobimy wszystko, aby jako beniaminek PGE Ekstraligi uzyskać jak najlepszy wynik i być klubem postrzeganym przez mieszkańców, jako ten który od lat zapewnia częstochowianom wiele emocji. Żużel w Częstochowie był, jest i będzie sportem rodzinnym, a stadion Włókniarza miejscem niedzielnych spotkań tysięcy mieszkańców naszego miasta.

Jeszcze raz w imieniu zarządu klubu, działaczy, zawodników i kibiców, dziękujemy za zaufanie i danie nam i naszym zawodnikom szansy promowania naszego miasta w Polsce i na świecie.

Z podziękowaniem

Zarząd klubu
Włókniarz Częstochowa