“Biało-zieloni” pracują nad formą

5 grudnia rozpoczęły się przygotowania kondycyjne żużlowców Włókniarza Częstochowa do sezonu 2017. „Biało-zieloni” trenują sześć razy w tygodniu od poniedziałku do soboty: 3 razy na sali gimnastycznej i tyle samo na siłowni.

– Obecnie zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Elektrycznych przy ulicy Targowej oraz gościnnie na obiekcie CKS Budowlanych. Od przyszłego tygodnia siłownię mieszczącą się na stadionie lekkoatletycznym zmienimy jednak na Strefę Fitness – mówi odpowiedzialny za przygotowanie kondycyjne jeźdźców Włókniarza, Piotr Ruszel i po chwili dodaje: – Przy okazji chciałbym nadmienić, że nie są to ćwiczenia stricte siłowe. Pracujemy bowiem bardziej pod kątem głębokich partii mięśniowych.

Obecnie pod bacznym okiem Piotra Ruszela ćwiczy Sebastian Ułamek oraz grupa juniorów i adeptów naszego klubu. Pozostali seniorzy z racji miejsca zamieszkania do nowego sezonu przygotowują się natomiast we własnym zakresie. Cała drużyna wspólnie trenować ma jednak od 14 do 19 stycznia 2017 roku. W tych dniach częstochowscy żużlowcy razem ze wspomnianym już Piotrem Ruszelem oraz trenerem Lechem Kędziorą udadzą się bowiem na przedsezonowe zgrupowanie do Cetniewa.

– To był jedyny możliwy termin rezerwacji obozu w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich. Pierwszeństwo w przypadku takich placówek mają bowiem reprezentacje narodowe naszego kraju. Udało nam się jednak znaleźć miejsce w Cetniewie i spędzimy tam 6 dni, podczas których przeprowadzimy 22 treningi. Mam nadzieję, że na zgrupowaniu pojawi się cała drużyna. To będzie porządny obóz ze zmianą klimatu i trochę innymi ćwiczeniami, które wykonujemy obecnie w Częstochowie. Zgrupowanie odbędzie się w połowie stycznia, więc wówczas będziemy wchodzić już delikatnie w treningi szybkościowo-wytrzymałościowe – tłumaczy trener ogólnorozwojówki w częstochowskim klubie .

Zajęcia kondycyjne potrwać mają do końca marca 2017 roku. W ostatnim ich etapie będą one prowadzone równolegle z treningami na torze.