Lyager i Klindt startowali w lidze duńskiej

W rozegranym wczoraj półfinale Metal Speedway League udział wzięła dwójka zawodników Eko-Dir Włókniarza CzęstochowaAndreas Lyager, który reprezentował drużynę Slangerup Speedway Klub oraz Nicolai Klindt, który bronił barw Grindsted Speedway Klub mogą pochwalić się podobną zdobyczą puntkową. W 5 biegach zapisali oni przy swoich nazwiskach po 7 pkt.

Wyniki

1. Esbjerg Vikings – 42
1. Niels Kristian Iversen – 12 (3,2,2,3,2)
2. Mikkel Bech – 4 (0,0,3,1)
3. Rene Bach – 12 (3,3,3,1,2)
4. Jesper Soegaard – 4 (0,2,1,1)
5. Patrick Hansen – 10 (2,2,3,3)

2. Slangerup Speedway Klub – 35
1. Michael Jepsen Jensen – 6 (3,1,2,0)
2. Kenneth Hansen – 9 (2,1,1,3,2)
3. Mikkel Michelsen – 10 (2,1,1,3,3)
4. Nike Lunna – 3 (3,0,0)
5. Andreas Lyager – 7 (3,2,1,1,d)

3. Grindsted Speedway Klub – 31
1. Przemysław Pawlicki – 9 (1,3,3,2)
2. Nicolai Klindt – 7 (2,1,2,2,0)
3. Krystian Pieszczek – 9 (1,2,3,2,1)
4. Edward Mazur – 4 (1,0,1,2)
5. Emil Engstroem – 2 (1,0,0,1)

4. Team Fjelsted – 27
1. Peter Kildemand – 15 (2,6!,0,3,1,3)
2. Nikolaj Busk Jakobsen – 0 (0,0,0,0)
3. Patrick Hougaard – 6 (0,3,0,d,2,1)
4. Frederik Jakobsen – 6 (1,2,0,3,0)
5. Marc Randrup – 0 (0)

Bieg po biegu:
1. Jensen, Klindt, F. Jakobsen, Soegaard
2. Bach, K. Hansen, Pawlicki, Hougaard
3. Lunna, Kildemand, Pieszczek, Bech
4. Iversen, Michelsen, Mazur, N. B. Jakobsen
5. Lyager, P. Hansen, Engstroem, Randrup
6. Kildemand (6), Soegaard, K. Hansen, Mazur
7. Bach, Pieszczek, Jensen, N. B. Jakobsen
8. Pawlicki, F. Jakobsen, Michelsen, Bech
9. Hougaard, Iversen, Klindt, Lunna
10. Pawlicki, Lyager, Soegaard, N. B. Jakobsen
11. Bach, Klindt, Michelsen, Kildemand
12. Bech, Jensen, Mazur, Hougaard
13. Pieszczek, Iversen, K. Hansen, F. Jakobsen
14. Kildemand, P. Hansen, Lyager, Engstroem
15. F. Jakobsen, Mazur, Bach, Lunna
16. Michelsen, Pieszczek, Soegaard, Hougaard (d)
17. K. Hansen, Klindt, Bech, N. B. Jakobsen
18. Iversen, Pawlicki, Kildemand, Jensen
19. P. Hansen, Hougaard, Lyager, Engstroem
20. P. Hansen, K. Hansen, Hougaard, Klindt
21. Michelsen, Bach, Pieszczek, F. Jakobsen
22. Kildemand, Iversen, Engstroem, Lyager (d)

Klasyfikacja końcowa:
1. Esbjerg Vikings – 8 (4,4)
2. Slangerup Speedway Klub – 5 (2,3)
3. Grindsted Speedway Klub – 2 (0,2)
4. Team Fjelsted – 1 (1,0)