Szóste miejsce Klindta na inaugurację sezonu

Można powiedzieć, że sezon 2016 oficjalnie wystartował! Dziś na torze w King’s Lynn odbył się coroczny turniej Ben Fund Bonanza, w którym udział wziął m.in. Nicolai Klindt. Duńczyk wywalczył osiem punktów i zajął szóste miejsce spośród dwudziestu dwóch zawodników.

Ben Fund Bonanza to tradycyjny turniej, z którego cały dochód przeznaczony jest na pomoc innym kontuzjowanym żużlowcom. W tegorocznej obsadzie znalazło się kilku jeźdźców, którzy na takie finansowe wsparcie mogli liczyć. Z zaproszenia skorzystał także reprezentant Leicester Lions – Nicolai Klindt. Duńczyk rozpoczął mocno przeciętnie, bowiem dwukrotnie meldował się na trzeciej pozycji. W drugiej fazie zawodów spisywał się znacznie lepiej, bowiem odnosił indywidualne zwycięstwa Dzięki temu awansował do biegu barażowego, lecz w nim zameldował się na linii mety na ostatniej pozycji i ostatecznie sklasyfikowany został na szóstym miejscu.

Zawody padły łupem duetu, który w sezonie 2016 w Nice Polskiej Lidze Żużlowej będzie zdobywał punkty dla Orła Łódź. Wygrał Craig Cook, a Rory Schlein był drugi. Podium uzupełnił Bjarne Pedersen (w polskiej lidze Polonia Piła dop. red.).