Dodatkowe atrakcje podczas Gali Lodowej

Już w najbliższą sobotę (13 lutego) na sztucznym lodowisku przy ulicy Boya-Żeleńskiego punktualnie o godzinie 17:00 rozpocznie się Gala Lodowa o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Wstęp na zawody będzie możliwy po zakupieniu biletu w cenie 15 zł. Za program zapłacić będzie trzeba natomiast 3 zł.

Oprócz 15-biegowych zawodów indywidualnych organizatorzy imprezy, czyli działacze Włókniarza Częstochowa, przygotowali szereg dodatkowych atrakcji. Gościem honorowym imprezy będzie pomysłodawca lodowego ścigania w naszym mieście, Sławomir Drabik. Na trybunach obecny będzie również  jego syn, Maksym i dwaj inni zawodnicy wrocławskiej Sparty: Szymon Woźniak oraz Vaclav Milik.

GalaLodowa2016_Plakat

Ponadto w przerwach wyścigów żużlowych na częstochowskiej tafli zaprezentują się miniżużlowcy UŚKS Speedway oraz zawodnicy klubu motocrossowego, MKS Tryb Częstochowa, którzy dodatkowo rozegrają 3-biegowy miniturniej. Przed rozpoczęciem zawodów odbędzie się także pokaz Ice Hypnotists – częstochowskiej grupy Freestyle na łyżwach. Na prezentacji nie zabraknie również najmłodszych zawodników z klubu Lwiątka Częstochowa.

Podczas sobotnich zawodów ogłoszony zostanie także nowy sponsor tytularny naszego klubu. Do uroczystego podpisania umowy pomiędzy obydwiema stronami dojdzie tuż po zakończeniu prezentacji uczestników Gali Lodowej.

Kibice, którzy w sobotę pojawią się lodowisku przy ulicy Boya-Żeleńskiego, będą mieli ostatnią okazję do zakupu karnetów na sezon 2016 w najniższych cenach. W budynku podczas imprezy sprzedawane będą całoroczne wejściówki normalne i ulgowe.

Wszyscy, którzy zakupią bilet wstępu, staną także przed szansą wygrania karnetu. Podczas wejścia na lodowisko kupony kontrolne wrzucić będzie można do urny. Po zakończeniu rundy zasadniczej na tafli lodowiska przeprowadzone zostanie natomiast losowanie. Pięciu szczęśliwców stanie się wówczas  posiadaczami normalnych karnetów. Można również wziąć udział w konkursie “Strzel sobie selfie” za pośrednictwem serwisu Facebook lub Instagram – do wygrania oczywiście karnet. Więcej informacji – na naszym Facebook’owym profilu.

Największą atrakcją dla fanów będą oczywiście zawody żużlowe. Przeprowadzone zostaną one według 15-biegowego turnieju indywidualnego. Po rozegraniu 13-tu podstawowych wyścigów odbędzie się baraż dla zawodników z miejsc 3-6. Dwóch najlepszych w nim awansuje do wielkiego finału, w którym za rywali będą mieli dwóch najskuteczniejszych jeźdźców po rundzie zasadniczej.

W porównaniu do pierwotnie opublikowanej listy startowej doszło na niej do kilku zmian. Ze startu w zawodach zrezygnowali bowiem torunianie. Ich miejsce zajmą: były zawodnik Śląska Świętochłowice – Jacek Folkert oraz dwójka Niemców: Richard Geyer i Ronny Weis.

Lista startowa:
1. Artur Czaja
2. Jacek Folkert
3. Michał Gruchalski
4. Ronny Weis
5. Hubert Łęgowik
6. Mateusz Kowalczyk
7. Adrian Woźniak
8. Adrian Bialk
9. Oskar Polis
10. Bartosz Świącik
11. Richard Geyer
12. Wojciech Lisiecki
13. Marcel Kajzer
R1. Paweł Staniszewski
R2.

Wejście na lodowisko dla kibiców możliwe będzie od godziny 15:45. Kasy na obiekcie przy ulicy Boya-Żeleńskiego czynne będą natomiast od godziny 10:00.