Gala Lodowa 13. lutego

Gala Lodowa na stałe wpisała się już do terminarza częstochowskim imprez sportowych. Jej tegoroczna edycja rozegrana zostanie 13. lutego (sobota) na lodowisku przy ulicy Boya-Żeleńskiego w Częstochowie. Początek zawodów zaplanowano punktualnie na godzinę 17:00, a wstęp na nie będzie możliwy po zakupieniu biletów w cenie 15 złotych. Sponsorem głównym turnieju jest firma KantorOnline.pl.

KantorOnline

Historia lodowego ścigania w naszym mieście sięga 2002 roku. Wówczas po raz pierwszy tego typu zmagania zorganizował bowiem Sławomir Drabik. Żywa legenda częstochowskiego żużla w roli gospodarza imprezy wystąpiła aż dwunastokrotnie. W ubiegłym roku Galę zorganizował Hubert Łęgowik, natomiast za przeprowadzenie jej czternastej odsłony po raz pierwszy w historii odpowiedzialni w całości będą włodarze Włókniarza Częstochowa.

13 lutego na lodowisku przy ulicy Boya-Żeleńskiego zjawi się trzynastu czołowych zawodników krajowych w tej odmianie speedwaya, którzy powalczą w Gali Lodowej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Obecnie kompletowana jest lista startowa tej imprezy. Już dziś możemy poinformować jednak, że swój udział w niej potwierdzili m.in.: Artur Czaja, Adrian Miedziński, Sebastian Ułamek, Hubert Łęgowik, Marcel Kajzer, czy też Mateusz Kowalczyk.

Zawody składać będą się z piętnastu wyścigów: trzynastu podstawowych, barażu dla zawodników z miejsc 3-6 oraz z finału. W ostatniej gonitwie tradycyjnie wystartują dwaj najskuteczniejsi jeźdźcy po rundzie zasadniczej, a jej skład uzupełnią: zwycięzca oraz drugi zawodnik repasażu.

Arbitrem Gali Lodowej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy będzie były sędzia żużlowy, Jan Banasiak. Wyniki kibicom przekazywać będzie natomiast znany komentator sportowy, Tomasz Lorek.

Ceny biletów: 15 zł
Dzieci do lat 12-tu (urodzone w 2004 roku i później) będące pod opieką osoby dorosłej – wstęp wolny.