W środę młodzieżowe ściganie w Częstochowie

Na brak emocji nie powinni narzekać w ciągu najbliższych dni sympatycy sportu żużlowego w naszym mieście. Już w najbliższy wtorek (25 czerwca) punktualnie o godzinie 15:00 w ramach U24 Ekstraligi ekipa IMPAKT Włókniarza zmierzy się bowiem z zespołem POLCOPPER AGROMIX Unii Leszno. Z kolei na środę (26 czerwca) na godzinę 17:00 na KRONO-PLAST Arenie zaplanowano start II rundy Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski Południowej. Wstęp na obydwie imprezy jest bezpłatny!

Cykl MIMPP to nowość w polskim speedwayu. Jest on przeznaczony dla młodych, często mniej doświadczonych żużlowców. W zawodach tych startują jeźdźcy z takich ośrodków, jak: Włókniarz Częstochowa, Wilki Krosno, Motor Lublin, Stal Rzeszów oraz Unia Tarnów. Pod Jasną Górą w środę zabraknie młodzieżowców z tego ostatniego klubu, ale ich miejsce zajmą rybniczanie. Barw gospodarzy podczas II rundy MIMPP bronić będą natomiast: Alan Ciurzyński, Szymon Wolski, Igor Nabiałkowski, Cezary Mercik, Paweł Caban oraz Dawid Rozpędek.

W środę wejście na obiekt będzie możliwe od godziny 16:30 bramką główną od ulicy Orlik-Ruckemanna oraz bramką VIP od ulicy Żużlowej.

Lista startowa:
1. Alan Ciurzyński (Włókniarz Częstochowa)
2. Jakub Wieszczak (Wilki Krosno)
3. Szymon Wolski (Włókniarz Częstochowa)
4. Jan Młynarski (Motor Lublin)
5. Igor Nabiałkowski (Włókniarz Częstochowa)
6. Kryspin Jarosz (Stal Rzeszów)
7. Cezary Mercik (Włókniarz Częstochowa)
8. Szymon Wierzchowski (Motor Lublin)
9. Paweł Caban (Włókniarz Częstochowa)
10. Kamil Winkler (ROW Rybnik)
11. Jakub Woźnik (Wilki Krosno)
12.
13. Dawid Rozpędek (Włókniarz Częstochowa)
14. Dawid Grzeszczyk (Motor Lublin)
15. Miłosz Duda (Wilki Krosno)
16. Szymon Tomaszewski (ROW Rybnik)