Zaczynamy sezon 2024! Powalczymy o zwycięstwo w Lesznie (zapowiedź meczu)

Nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich moment. Oficjalnie rozpoczynamy sezon 2024 PGE Ekstraligi. Już w najbliższy piątek 12 kwietnia o godzinie 20:30 start do 1. wyścigu pojedynku pomiędzy Fogo Unią Leszno, a TAURON Włókniarzem Częstochowa, 

Za nami już treningi, testy oraz przedsezonowe sparingi. Przyszedł czas na prawdziwe ligowe ściganie. Wielu kibiców oraz klubów żużlowych w Polsce oczekiwało na ten moment od kilku tygodni. W najbliższy weekend rusza 1. runda PGE Ekstraligi w sezonie 2024. Na pierwszy ogień Biało-Zieloni powalczą o punkty do tabeli w Lesznie, gdzie w ubiegłych latach wiodło się nam naprawdę dobrze i potrafiliśmy wygrywać mecze na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. Taki sam cel drużynie TAURON Włókniarza Częstochowa przyświecał będzie w piątek 12 kwietnia.

Na ten moment niewiele jeszcze można powiedzieć o formie poszczególnych drużyn oraz ich zawodników. Prawdziwa weryfikacja dopiero przed nami. Każda z ekip przed inauguracją nowego sezonu posiada pewne cele oraz podstawowe założenia, a także wielkie ambicje, które postarają się spełnić na torze. Pojedynki drużyn z Leszna i Częstochowy za każdym razem dostarczają kibicom wielu emocji i nie inaczej będzie tym razem.

Włodarze obu ekip naturalnie do boju desygnowali na to spotkanie swoje najsilniejsze ogniwa. Do dziś nie był pewny jednak występ kapitana leszczynian, Janusza Kołodzieja, który nabawił się urazu mostka podczas jednego z meczów sparingowych. Polak za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że czuje się na siłach, aby wzmocnić swoją drużynę w najbliższym spotkaniu PGE Ekstraligi. Trener TAURON Włókniarza Częstochowa, Janusz Ślączka pod numerem 1 ustawił Mikkela Michelsena, który stworzy duet z Maksymem Drabikiem. Pod czwórką zobaczymy nowego zawodnika U-24, Madsa Hansena a parę z młodzieżowcami prowadził będzie kapitan Biało-Zielonych – Leon Madsen.

W tym roku pogoda jest wyjątkowo łaskawa, a wiosna w Polsce pojawiła się wcześniej aniżeli można by się tego spodziewać. Dzięki temu poszczególne kluby mogły trenować, organizować spotkania sparingowe, a zawodnicy po przerwie zimowej zaspokoić głód jazdy na motocyklu żużlowym. Nie inaczej ma być w piątek, kiedy to synoptycy przewidują brak opadów oraz względnie wysoką temperaturę powietrza. Tym samym rozegranie inaugurującego sezon 2024 spotkania w Lesznie nie będzie zagrożone.

Start do pierwszego wyścigu meczu pomiędzy Fogo Unią Leszno, a TAURON Włókniarzem Częstochowa zaplanowano na godzinę 20:30. Tradycyjnie wcześniej odbędzie się próba toru oraz prezentacja zawodników obu drużyn. Transmisję na żywo przeprowadzi Stacja Eleven Sports 1.

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa
1. Mikkel Michelsen
2. Maksym Drabik
3. Kacper Woryna
4. Mads Hansen
5. Leon Madsen
6. Kajetan Kupiec
7. Igor Nabiałkowski
8.

Fogo Unia Leszno
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Andrzejs Lebedevs
12. Keynan Rew
13. Grzegorz Zengota
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak
16.

Wydarzenia sportowe zwiększają zainteresowanie kasynem Vavada (Вавада), przyciągając nowych odbiorców do świata zakładów sportowych.