Gościnne występy: Pracowity tydzień Leona Flinta w Anglii. Duńczycy z awansem do wielkiego finału DME

Miniony tydzień upłynął pod znakiem pierwszych oficjalnych zawodów indywidualnych w sezonie 2024, ale także emocjach w brytyjskiej Premiership. Aż trzy ligowe spotkania odjechał nowy nabytek formacji U-24 TAURON Włókniarza Częstochowa – Leon Flint, reprezentujący na Wyspach drużynę z Birmingham,

Podczas, gdy w Polsce wciąż oczekujemy na oficjalną inaugurację PGE Ekstraligi, w Wielkiej Brytanii ligowe zmagania już się rozpoczęły, a poszczególni zawodnicy zbierają pierwsze doświadczenia na motocyklu w sezonie 2024. Ubiegły tydzień był bardzo pracowity dla Leona Flinta, który z obiecującej strony zaprezentował się w zespole z Birmingham.

Birmingham Brummies – 45 pkt.
9. Vaclav Milik – 8+1 (2*,1,3,2,0)
10. Tom Brennan – 8+1 (3,0,3,2*)
11. Wiktor Lampart – 3 (0,3,0,0)
12. Steve Worrall – 5+1 (2,0,2,1*)
13. Scott Nicholls – 7+2 (2*,2,1,1*,1)
14. Zach Cook – 5+2 (2*,1*,0,2)
15. Leon Flint – 9 (3,3,1,2)

Sheffield Tigers – 45 pkt.
1. Jack Holder – 9 (1,2,3,0,3)
2. Kyle Howarth – 5+2 (0,1*,2,2*)
3. Chris Holder – 4 (3,0,w,1)
4. Josh Pickering – 8 (1,3,1,3)
5. Tai Woffinden – 14+1 (0,3,3,3,3,2*)
6. Jason Edwards – 4+1 (1,2*,1,-,0)
7. Dan Gilkes – 1 (0,1,0,-)

Bieg po biegu:
1. (60,43) Brennan, Milik, Holder, Howarth – 5:1 – (5:1)
2. (61,09) Flint, Cook, Edwards, Gilkes – 5:1 – (10:2)
3. (60,34) Holder, Worrall, Pickering, Lampart – 2:4 – (12:6)
4. (61,22) Flint, Nicholls, Gilkes, Woffinden – 5:1 – (17:7)
5. (60,97) Lampart, Holder, Howarth, Worrall – 3:3 – (20:10)
6. (60,50) Woffinden, Edwards, Milik, Brennan – 1:5 – (21:15)
7. (60,72) Pickering, Nicholls, Cook, Holder – 3:3 – (24:18)
8. (61,38) Brennan, Howarth, Flint, Gilkes – 4:2 – (28:20)
9. (60,60) Woffinden, Worrall, Edwards, Lampart – 2:4 – (30:24)
10. (61,03) Milik, Brennan, Pickering, Holder (w) – 5:1 – (35:25)
11. (61,59) Holder, Howarth, Nicholls, Cook – 1:5 – (36:30)
12. (61,07) Woffinden, Flint, Holder, Lampart – 2:4 – (38:34)
13. (60,79) Woffinden, Milik, Nicholls, Holder – 3:3 – (41:37)
14. (61,21) Pickering, Cook, Worrall, Edwards – 3:3 – (44:40)
15. (61,62) Holder, Woffinden, Nicholls, Milik – 1:5 – (45:45)

Super wyścig:
16. (61,59) Holder, Woffinden, Nicholls, Milik (w/u) – 2:7 (47:52)

___

Ipswich Witches – 49 pkt.
1. Emil Sajfutdinow – 4+2 (w,2*,2*,w)
2. Adam Ellis – 11 (3,3,2,3,0)
3. Daniel King – 5 (0,t,2,3)
4. Keynan Rew – 7+1 (1,2,1*,3)
5. Jason Doyle – 14 (2,3,3,3,3)
6. Jordan Jenkins – 1+1 (1*,0,0,0,-)
7. Dan Thompson – 7+3 (2,1*,1*,1,2*)

Birmingham Brummies – 41 pkt.
1. Vaclav Milik – 7+2 (1*,3,2,1*)
2. Tom Brennan – 8+2 (2,1,3,1*,1*)
3. Wiktor Lampart – 5 (3,2,u,0)
4. Steve Worrall – 4+2 (2*,1*,1,w)
5. Scott Nicholls – 11 (3,1,3,2,2)
6. Zach Cook – 6 (3,0,0,2,1)
7. Leon Flint – 0 (d,d,d,-)

Bieg po biegu:
1. Ellis, Brennan, Milik, Sajfutdinow (w/u) – 3:3 – (3:3)
2. Cook, Thompson, Jenkins, Flint (d) – 3:3 – (6:6)
3. Lampart, Worrall, Rew, King – 1:5 – (7:11)
4. Nicholls, Doyle, Thompson, Flint (d) – 3:3 – (10:14)
5. Milik, Rew, Brennan, Jenkins – 2:4 – (12:18)
6. Ellis, Sajfutdinow, Nicholls, Cook – 5:1 – (17:19)
7. Doyle, Lampart, Worrall, Jenkins – 3:3 – (20:22)
8. Brennan, Ellis, Thompson, Flint (d) – 3:3 – (23:25)
9. Nicholls, King, Rew, Cook – 3:3 – (26:28)
10. Ellis, Sajfutdinow, Worrall, Lampart (u) – 5:1 – (31:29)
11. Doyle, Milik, Brennan, Jenkins – 3:3 – (34:32)
12. King, Cook, Thompson, Lampart – 4:2 – (38:34)
13. Doyle, Nicholls, Milik, Sajfutdinow (w/u) – 3:3 – (41:37)
14. Rew, Thompson, Cook, Worrall (w/u) – 5:1 – (46:38)
15. Doyle, Nicholls, Brennan, Ellis – 3:3 – (49:41)

___

Birmingham Brummies – 42
1. Vaclav Milik – 4 (0,d,3,0,1)
2. Wiktor Lampart – 2 (1,1,-,w)
3. Zach Cook – 3+1 (2,1*,0,0)
4. Tom Brennan – 13+1 (1*,2,3,1,3,3)
5. Steve Worrall – 2 (2,0,0,-)
6. Scott Nicholls (gość) – 15+1 (3,3,3,3,1,2*)
7. Leon Flint – 3+2 (2*,1*,0,-)

Oxford Spires – 48
1. Maciej Janowski – zz
2. Charles Wright – 10+3 (2*,3,2,1*,2*)
3. Nicolai Klindt – 7 (0,2,2,3)
4. Chris Harris – 9+2 (3,3,1*,1*,1,0)
5. Rohan Tungate – 15 (3,3,2,2,3,2)
6. Lewis Kerr – 6+3 (1,0,2*,1*,2*)
7. Ashton Boughen – 1+1 (0,0,1*,0)
8. Luke Killeen – ns

Bieg po biegu:
1. (62,03) Harris, Wright, Lampart, Milik – 1:5 – (1:5)
2. (62,68) Nicholls, Flint, Kerr, Boughen – 5:1 – (6:6)
3. (61,16) Harris, Cook, Brennan, Klindt – 3:3 – (9:9)
4. (60,85) Tungate, Worrall, Flint, Boughen – 3:3 – (12:12)
5. (60,94) Wright, Brennan, Cook, Kerr – 3:3 – (15:15)
6. (60,81) Tungate, Kerr, Lampart, Milik (d) – 1:5 – (16:20)
7. (61,16) Nicholls, Klindt, Harris, Worrall – 3:3 – (19:23)
8. (61,59) Nicholls, Wright, Boughen, Flint – 3:3 – (22:26)
9. (61,94) Brennan, Tungate, Kerr, Cook – 3:3 – (25:29)
10. (xx,xx) Milik, Klindt, Harris, Lampart (w) – 3:3 – (28:32)
11. (61,59) Nicholls, Tungate, Wright, Worrall – 3:3 – (31:35)
12. (62,25) Klindt, Kerr, Nicholls, Cook – 1:5 – (32:40)
13. (61,21) Tungate, Wright, Brennan, Milik – 1:5 – (33:45)
14. (64,04) Brennan, Nicholls, Harris, Boughen – 5:1 – (38:46)
15. (60,60) Brennan, Tungate, Milik, Harris – 4:2 – (42:48)

___

W sobotę 30 marca w czeskich Pardubicach odbył się z kolei Finał A Drużynowych Mistrzostw Europy. Pewne zwycięstwo odniosła reprezentacja Danii zapewniając sobie tym samym awans do wielkiego finału DME zaplanowanego  na 6 kwietnia w Grudziądzu. Głównymi autorami sukcesu Duńczyków byli żużlowcy TAURON Włókniarza Częstochowa. Mikkel Michelsen w 4 startach zainkasował 11 punktów, a Mads Hansen pod taśmą startową pojawiał się pięciokrotnie i zdobył 14 punktów..

I Reprezentacja Danii – 49 pkt.
1. Mikkel Michelsen – 11 (3,3,2,3)

2. Mads Hansen – 14 (3,2,3,3,3)
3. Rasmus Jensen – 12 (2,3,3,3,1)
4. Anders Thomsen – 8 (3,2,-,-,3)
17. Bastian Pedersen – 4 (1,1,2)

II Reprezentacja Czech – 33 pkt.
5. Jan Kvech – 10 (2,2,2,2,2)
6. Vaclav Milik – 12 (3,1,3,3,2,0)
7. Daniel Klima – 1 (1,0,-,-,0)
8. Jan Macek – 1 (1,-,-,-)
18. Adam Bednar – 9 (2,0,2,2,3)
——————————————————————
III Reprezentacja Norwegii – 23 pkt.
9. Mathias Pollestad – 12 (2,3,1,3,1,2)
10. Truls Kamhaug – 4 (2,1,0,0,1)
11. Glenn Moi – 3 (1,0,1,-,1)
12. Lasse Fredriksen – 4 (1,1,1,1,t)

IV Reprezentacja Słowenii – 15 pkt.
13. Matic Ivacic – 10 (0,3,2,0,2,3)
14. Anże Grmek – 5 (0,1,2,1,1)
15. Luka Omerzel – 0 (0,0,0,0,0)