Zawodnicy oraz działacze Włókniarza Częstochowa laureatami Plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego regionu częstochowskiego

W dniu 1 marca 2024 roku, w Fabryce Rowerów w Częstochowie odbyła się uroczystość wyłonienia laureatów Plebiscytu na Najpopularniejszego Zawodnika, Trenera i Działacza Sportowego Regionu Częstochowskiego 2023 roku. To wydarzenie, które przyciągnęło uwagę całej społeczności sportowej, było możliwe dzięki inicjatywie Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta i Redakcją “Życie Częstochowy i Powiatu”.

Plebiscyt odbył się już po raz 66. Wśród kandydatów tradycyjnie zgłoszeni zostali zawodnicy oraz zawodniczki reprezentujący gry zespołowe i indywidualne. Ponadto zgodnie z tradycją, wybrano także laureatów w gronie szkoleniowców oraz działaczy.

Wśród laureatów Plebiscytu na Najpopularniejszego Zawodnika, Trenera i Działacza Sportowego Regionu Częstochowskiego wyróżnienie otrzymali także przedstawiciele TAURON Włókniarza Częstochowa. Zaszczytne nagrody odebrali dwaj wybitni zawodnicy – Leon Madsen oraz Mikkel Michelsen, którzy nie tylko reprezentują doskonałość sportową, lecz także stają się wzorem dla młodych adeptów sportu. Ponadto, w gronie laureatów znalazł się również prezes klubu, Michał Świącik, którego zaangażowanie i działania przyczyniły się do rozwoju i sukcesów Włókniarza, stanowiąc motywację dla całej społeczności sportowej w regionie. Ich osiągnięcia nie tylko promują sportową tradycję Częstochowy, ale także podkreślają znaczenie współpracy i zaangażowania klubu w lokalnej społeczności.

Warto wspomnieć również o dwóch kolejnych laureatach prestiżowego wyróżnienia. W kategorii “Nadzieja częstochowskiego sportu” nagrodę otrzymał młody reprezentant Biało-zielonych, Jakub Plutowski, a w kategorii “Trener nadziei” Bartosz Świącik, który od lat zajmuje się szkoleniem częstochowskiej młodzieży.