Znamy zwycięzców kolejnej edycji Internet Speedway Quiz

W piątkowy wieczór zakończyła się V edycja Internet Speedway Quiz o Grand Prix Częstochowy. Zwycięzcą zabawy został Przemysław Falana, który uzbierał 69 punktów. Drugi był Maciej Cyngier – 65 punktów, z kolei podium uzupełnił Sebastian Senderowski – 61 oczek. Warto podkreślić, że walka o zwycięstwo trwała – korzystając z terminologii żużlowej – do ostatniego biegu.

Internet Speedway Quiz o Grand Prix Częstochowy to rywalizacja, której głównym celem jest propagowanie wiedzy o Włókniarzu Częstochowa. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że każda edycja ISQ cieszy się dużym zainteresowaniem graczy, a jednocześnie mamy nadzieję, że pytania wraz z dodanymi później odpowiedziami, udostępniane na naszych mediach społecznościowych, przyczynią się do większego zainteresowania historią naszego klubu wśród pozostałych fanów.

Raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom, którzy mogą liczyć oczywiście na atrakcyjne nagrody (karnety na sezon 2024 oraz ubrania klubowe) oraz wszystkim pozostałym, którzy bawili się wspólnie z nami codziennie od godziny 19:00. Do zobaczenia za rok.

Tegoroczne pytania wraz z odpowiedziami 

1. Podaj imiona i nazwiska pięciu seniorów Włókniarza, którzy w barwach naszego zespołu startować będę w PGE Ekstralidze w sezonie 2024.
Odp. Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Maksym Drabik, Kacper Woryna, Mads Hansen

2. W ostatnim sezonie zawodnicy Włókniarza na torze w Rzeszowie sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Polski Par Klubowych. Podaj skład naszej drużyny w tych zawodach.
Odp. Leon Madsen, Kacper Woryna, Jakub Miśkowiak

3. Był pierwszym Indywidualnym Mistrzem Polski w historii Włókniarza. Podaj jego imię i nazwisko.
Odp. Stefan Kwoczała

4. Tylko 3 razy na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej w Częstochowie rozgrywano jednodniowe finały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Podaj w jakich latach.
Odp. 1975, 1997, 2004

5. Tylko raz w historii Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów) nasz zespół złożony z samych wychowanków klubu sięgnął po złoty medal tych rozgrywek. W którym było to roku i jaki skład reprezentował wówczas Włókniarza
Odp. 2017 – Oskar Polis, Michał Gruchalski, Bartosz Świącik, Mateusz Świdnicki

6. W 2024 roku przeprowadzona zostanie jubileuszowa edycja Memoriału im. Bronisława Idziowskiego i Marka Czernego. Po raz który rozegrany zostanie najstarszy cykliczny turniej żużlowy w Częstochowie?
Odp. 50

7. W 2003 roku Włókniarz Częstochowa po raz czwarty sięgnął po tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Podaj przynajmniej pięciu zawodników, którzy wówczas zdobywali punkty dla Biało-zielonych.
Odp. Rune Holta, Ryan Sullivan, Sebastian Ułamek, Andreas Jonsson, Grzegorz Walasek, Zbigniew Czerwiński, Artur Pietrzyk, David Ruud, Adam Pietraszko

8. W ostatnim sezonie nasi miniżużlowcy sięgnęli po pierwszy medal (brązowy) rangi mistrzostw Polski w historii. W jakich zawodach nasza drużyna sięgnęła po ten sukces i jaki był jej skład (łącznie z rezerwowym)?
Odp. Mistrzostwa Polski Par Klubowych 80-140cc – Jakub Plutowski, Marcel Pawłowski, Alan Kielan

9. Tylko dwóch zawodników ze Słowenii startowało w meczach ligowych w barwach Włókniarza Częstochowa. Podaj ich imiona i nazwiska.
Odp. Matej Ferjan i Matej Zagar

10. Do klubu z Częstochowy trafił z Rawicza. W naszych barwach startował w latach 1949-1952. Później odnosił sukcesy jako kierowca wyścigowy. O kim mowa?
Odp. Władysław Szulczewski