Marcel Kowolik zmienia barwy klubowe

We Włókniarzu Częstochowa zawsze kładziemy nacisk na rozwój młodych talentów. Nasze zaangażowanie w szkolenie młodzieży jest prowadzone w sposób profesjonalny i systematyczny, począwszy od najmłodszych, już 6-letnich adeptów, którzy na mini crossach stawiają swoje pierwsze kroki w świecie motosportu.

Nasz program szkoleniowy obejmuje różne klasy: 50cc, 125cc, 140cc, 250cc do 500cc. Proces ten jest kompleksowy, wymagający i kosztowny, ale przynosi wymierne efekty w rozwoju młodych zawodników.

Jednym z naszych wychowanków, który przeszedł przez ten system, jest Marcel Kowolik. Marcel, rozpoczynając swoją przygodę na mini torze Rybek Rybnik, znalazł swoje miejsce we Włókniarzu, gdzie pod okiem naszych trenerów rozwijał swoje umiejętności i szkolił się na dużym torze.

To właśnie tutaj, w naszym klubie pod okiem naszych trenerów, Marcel zdobył licencję w klasie 250cc, a po roku został przygotowany do rywalizacji w prestiżowej klasie 500cc. Teraz, w związku z intensywnym rozwojem szkółki w porozumieniu z trenerem młodzieży – Sebastianem Ułamkiem, podjęliśmy decyzję o transferze Marcela do innego klubu. Od sezonu 2024 będzie on reprezentował barwy jednego z ośrodków PGE Ekstraligi.

Informację o tym, jakie barwy przywdzieje Marcel w nowym klubie, pozostawiamy do ogłoszenia przez jego nową drużynę.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do rozwoju Marcela i życzymy mu powodzenia na nowej ścieżce kariery. Zawsze będziemy pamiętać, że pierwsze kroki w zawodowym speedwayu zaczynałeś z Lwem na piersi. Powodzenia, Marcel!