Gala “Lwy Biznesu” oficjalnie zakończyła sezon żużlowy w Częstochowie

Sezon żużlowy w znaczeniu sportowym zaczyna się i kończy na torze. Zawodnicy oraz kibice mają wówczas możliwość do wzajemnego przywitania się lub pożegnania, kiedy regulamin rozgrywek i pogoda za oknem nieuchronnie oznaczają koniec zmagań ligowych. Na wynik drużyny — nie licząc zawodników, sztabu szkoleniowego oraz kibiców, składa się znacznie więcej elementów, które połączone w jedno, tworzą Włókniarz Częstochowa. Sport zawodowy potrzebuje zatem wysokiej klasy sportowców, kibiców oraz wsparcia finansowego, bez którego rozwój oraz rywalizacja o najwyższe cele nie byłyby możliwe.

Tradycją w Częstochowie stało się zatem dodatkowe zakończenie sezonu, które w tym roku — podobnie jak w latach ubiegłych, przeniosło się z toru przy ulicy Olsztyńskiej do eleganckich i zawsze gościnnych murów Hotelu Arche w Częstochowie. Gala “Lwy Biznesu”, która zorganizowana została w minioną sobotę (28 października), była doskonałą okazją do podsumowania tegorocznych zmagań w PGE Ekstralidze i złożenia podziękowań wszystkim przyjaciołom oraz sponsorom Włókniarza Częstochowa za ich ogromny wkład w rozwój klubu.

Gości tegorocznej gali przywitał prezes Włókniarza Częstochowa Michał Świącik oraz jego zastępcy: Jaromir Jarząb i Daniel Mlek. Tuż po oficjalnych przemówieniach włodarzy klubu na scenę zaproszeni zostali przedstawiciele miasta Częstochowa: prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i wiceprezydent Jarosław Marszałek oraz prezes zarządu firmy Tauron Paweł Szczeszek. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich przemów było przekonanie, że przyszłoroczny wynik, przy kontynuowaniu współpracy może być lepszy i satysfakcjonujący w większym stopniu wszystkich zainteresowanych — zaczynając od kibiców, a kończąc na przedstawicielach klubu, miasta  oraz sponsorach.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło szanownych eurodeputowanych: Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej i Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Balta, Senatorów RP : Wojciecha Koniecznego i Ryszarda Majera oraz Posła na Sejm RP Zdzisława Wolskiego.

Oficjalna część sobotniej gali trwała prawie 2 godziny! Pisząc pół żartem, pół serio, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby podczas przyszłorocznego eventu czas potrzebny do wręczenia podziękowań wszystkim przyjaciołom oraz sponsorom klubu znacznie się wydłużył. Im nas więcej, tym lepiej, a każda dodatkowa para rąk na pokładzie o nazwie Włókniarz Częstochowa, znacznie zwiększa przecież szansę na nasz wspólny sukces.

Dziękujemy za miniony sezon wszystkim, którzy wspierali nas finansowo oraz organizacyjnie. Każdemu z Państwa, którzy nie mogli pojawić się w sobotę na naszej gali, składamy osobne podziękowania i liczymy, że sezonie 2024 wspólnie z Państwem będziemy mogli rywalizować z pozostałymi drużynami w rozgrywkach PGE Ekstraligi!