Kolejny bardzo dobry występ Alana Ciurzyńskiego w IMP 250 cc. Pawełczak mistrzem Polski

W sobotę w Świętochłowicach rozegrano trzecią i ostatnią rundę Finału Inywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii 250 cc. Kolejny raz z bardzo dobrej strony zaprezentował się Alan Ciurzyński, który turniej ukończył na 4. miejscu. Cały cykl rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza Polski padł łupem debiutującego Maksymiliana Pawełczaka.

W sobotę w Świętochłowicach jako zawodnik rezerowowy wystąpić miał także Dawid Rozpędek, który zanotował jednak upadek na treningu. Dawid ostatecznie wycofał się z rywalizacji, ale nic poważnego mu się na szczęście nie stało.

W klasyfikacji generalnej cyklu finałów IMP w kategorii 250 cc Alan Ciurzyński uplasował się na bardzo wysokim, 4. miejscu.

Wyniki 3 Finału IMP 250 cc. w Świętochłowicach:

1. Paweł Sitek (TŻ Ostrovia) (2,3,3,3,3,3) 17 – 1. miejsce w finale
2. Maksymilian Pawełczak (Polonia Bydgoszcz) (3,3,3,3,3,2) 17 – 2. miejsce w finale
3. Kacper Mania (Unia Leszno) (1,0,3,3,2,1) 10 – 2. miejsce w barażu+ 3. miejsce w finale
4. Alan Ciurzyński (Włókniarz Częstochowa) (3,3,2,2,3,0) 13 – 1. miejsce w barażu + 4. miejsce w finale
5. Emil Maroszek (Polonia Bydgoszcz) (3,2,1,2,1) 9 – 3. miejsce w barażu
6. Kewin Nycz (Stal Gorzów) (3,1,2,2,1) 9 – 4. miejsce w barażu
7. Paweł Wyczyszczok (ROW Rybnik) (0,1,3,3,1) 8
8. Dominik Baryłka (Stal Gorzów) (1,2,2,1,2) 8
9. Bartosz Derek (KS Toruń) (2,2,1,1,2) 8
10. Adam Putkowski (Polonia Bydgoszcz) (1,1,D,2,3) 7
11. Krystian Gręda (Kolejarz Rawicz) (2,1,1,1,1) 6
12. Kacper Witrykus (Falubaz Zielona Góra) (2,D,2,U,NS) 4
13. Mikołaj Duchiński (KS Toruń) (1,2,0,1,0) 4
14. Damian Miller (GKM Grudziądz) (M,3,D,NS,NS) 3
15. Bartłomiej Kubica (Śląsk Świętochłowice) (0,U,1,W,2) 3
16. Karol Szmyd (Motor Lublin) (W,D,M,NS,NS) 0
17. Dawid Rozpędek (Włókniarz Częstochowa) (M) 0

Bieg po biegu:

1. (70.00) Maroszek, Gręda, Baryłka, Kubica
2. Nycz, Witrykus, Duchiński, Szmyd (W)
3. (69.90) Ciurzyński, Derek, Mania, Wyczyszczok
4. (69.42) Pawełczak, Sitek, Putkowski, Rozpędek (M) (Miller M)
5. (70.92) Pawełczak, Maroszek, Nycz, Mania
6. (70.42) Miller, Derek, Gręda, Szmyd (D)
7. (69.27) Ciurzyński, Duchiński, Putkowski, Kubica (U)
8. (69.25) Sitek, Baryłka, Wyczyszczok, Witrykus (D)
9. (69.19) Sitek, Ciurzyński, Maroszek, Szmyd (M)
10. (70.79) Wyczyszczok, Nycz, Gręda, Putkowski (D)
11. (69.75) Mania, Witrykus, Kubica, Miller (D)
12. (70.49) Pawełczak, Baryłka, Derek, Duchiński
13. (70.15) Wyczyszczok, Maroszek, Duchiński, Miller (NS)
14. (70.00) Pawełczak, Ciurzyński, Gręda, Witrykus (U)
15. (69.75) Sitek, Nycz, Derek, Kubica (W)
16. (69.69) Mania, Putkowski, Baryłka, Szmyd (NS)
17. (71.11) Putkowski, Derek, Maroszek, Witrykus (NS)
18. (69.93) Sitek, Mania, Gręda, Duchiński
19. (70.97) Pawełczak, Kubica, Wyczyszczok, Szmyd (NS)
20. (69.90) Ciurzyński, Baryłka, Nycz, Miller (NS)
Baraż. (71.20) Ciurzyński, Mania, Maroszek, Nycz
Finał. (69.09) Sitek, Pawełczak, Mania, Ciurzyński

Czołówka klasyfikacji generalnej:

1. Maksymilian Pawełczak – 49 (14,18,17)
2. Paweł Sitek – 42 (15,10,17)
3. Kacper Mania – 32 (15,7,10)
4. Alan Ciurzyński – 27 (6,8,13)
5. Adam Putkowski – 27 (7,13,7)
6. Karol Szmyd – 27 (14,13,0)
7. Emil Maroszek – 26 (6,11,9)