Czas na decydujące starcie. Pojedynek rewanżowy o brązowy medal DMP w sezonie 2023 (zapowiedź meczu)

Już w najbliższą niedzielę 24 września (pierwotny termin – sobota 23 września) punktualnie o godzinie 16:00 rozpocznie się rewanżowe spotkanie o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023. Z pierwszego pojedynku na Motoarenie w Toruniu zwycięsko wyszli podopieczni trenera Jana Ząbika. Strata, jaką do odrobienia ma TAURON Włókniarz Częstochowa wynosi 10 punktów.

Dokładnie przed rokiem mierzyliśmy się o brązowy medal z drużyną z Torunia. Wówczas także pierwsze spotkanie wyjazdowe padło łupem For Nature Solutions KS Apatora Toruń. W rewanżu na Arenie zielona-energia.com Biało-Zieloni nie pozostawili jednak złudzeń zwyciężając różnicą aż 28 punktów (26 pkt. w dwumeczu). Choć obecnie strata naszej drużyny jest nieco większa, nie mamy nic przeciwko, aby historia zatoczyła koło.

Za nami długi sezon, pełen wzlotów i upadków. Bywały chwile radosne, ale i te mniej. W ostatecznym rozrachunku TAURON Włókniarz Częstochowa walczy i ma realne szanse ponownie zdobyć medale. Przed tygodniem w Toruniu zabrakło kilku punktów, a także odrobiny szczęścia. Historia naszej dyscypliny zna jednak wiele przypadków, gdy odrabiane były straty dużo większe.

Zawodnicy, jak i sztab szkoleniowy są bardzo zmotywowani, aby na koniec sezonu pokazać pełnię potencjału naszej drużyny i udowodnić, że zasługujemy na to, by medale DMP także i w tym roku wieszane były na szyjach Biało-Zielonych. Wszystkie ręce na pokład. Stawka sobotniego pojedynku z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń jest bardzo wysoka.

W kontekście składów awizowanych na niedzielny mecz rewanżowy należy zwrócić uwagę na sporo roszad względem tego, co oglądaliśmy przed niespełna tygodniem. Obaj trenerzy zdecydowali się na inne warianty zestawienia. Lech Kędziora pod numerem 9 desygnował Mikkela Michelsena, który stworzy duet z Maksymem Drabikiem. Pod “jedenastką” ponownie na domowym obiekcie ujrzymy Leona Madsena, a parę z młodzieżowcami stanowił będzie tym razem Kacper Woryna. 

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się dzień wcześniej, w sobotę, jednak termin ten uległ zmianie ze względu na niekorzystne prognozy pogody. W niedzielę nad Częstochową natomiast nie powinno już padać.

Początek tego arcyważnego spotkania rewanżowego już w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00. Pół godziny wcześniej odbędzie się próba toru. Transmisję na żywo przeprowadzi Stacja Eleven Sports 2.

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa
9. Mikkel Micheslen
10. Maksym Drabik
11. Leon Madsen
12. Jakub Miśkowiak
13. Kacper Woryna
14. Franciszek Karczewski
15. Kajetan Kupiec

For Nature Solutions KS Apator Toruń
1. Robert Lambert
2. Patryk Dudek
3. Wiktor Lampart
4. Paweł Przedpełski
5.. Emil Sajfutdinow
6. Mateusz Affelt
7. Oskar Rumiński