Rozpoczynamy batalię o brązowy medal DMP. Zapowiedź meczu w Toruniu

Już w najbliższą niedzielę (17 września) punktualnie o godzinie 16:30 rozpocznie się pierwsze spotkanie w ramach dwumeczu o brązowy medal DMP w sezonie 2023. TAURON Włókniarz Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń.

Obie drużyny przegrały walkę o wielki finał z faworyzowanymi drużynami z Lublina oraz Wrocławia, a teraz zmierzą się ze sobą w dwumeczu, którego zwycięzca zdobędzie brązowe medale PGE Ekstraligi. Z KS Apatorem Toruń spotkaliśmy się także przed rokiem i wówczas Biało-Zieloni pewnie pokonali zespół z województwa kujawsko-pomorskiego przypieczętowując triumf na własnym obiekcie wynikiem 59:31.

W sezonie 2023 w ramach fazy zasadniczej TAURON Włókniarz Częstochowa dwukrotnie rywalizował z drużyną prowadzoną obecnie przez trenera Jana Ząbika. Oba spotkania udało się zwyciężyć – u siebie 49:41, a na toruńskiej Motoarenie po kapitalnej końcówce 46:44.

Wszystko to nie ma już jednak znaczenia, a należy skoncentrować się na kolejnym zadaniu do wykonania.

W rozegraniu pierwszego pojedynku w Toruniu nie powinna przeszkodzić aura pogodowa. W dniu meczowym na toruńskim niebem powinno być niemalże bezchmurnie, a temperatura oscylować będzie wokół 24 stopni Celsjusza.

Spoglądając na składy awizowane zauważamy, że trener TAURON Włókniarza Częstochowa, Lech Kędziora powrócił do sprawdzonego schematu, w którym pod numerem 1 ujrzymy Leona Madsena, który stworzy parę z Jakubem Miśkowiakiem, mającym za sobą bardzo udane spotkanie w Lublinie. Pod “piątkę” powrócił natomiast Mikkel Michelsen, a duet młodzieżowców stworzą Kajetan Kupiec oraz Kacper Halkiewicz.

Start do 1. biegu pojedynku o brązowy medal już w najbliższą niedzielę o godzinie 16:30. Tradycyjnie 30 minut wcześniej odbędzie się próba toru. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eleven Sports 1.

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Jakub Miśkowiak
3. Kacper Woryna
4. Maksym Drabik
5. Mikkel Michelsen
6. Kajetan Kupiec
7. Kacper Halkiewicz

For Nature Solutions KS Apator Toruń
9. Patryk Dudek
10. Wiktor Lampart
11. Robert Lambert
12. Paweł Przedpełski
13. Emil Sajfutdinow
14. Oskar Rumiński
15. Mateusz Affelt