Czas na rewanżowy pojedynek półfinałowy w Lublinie (zapowiedź)

Już w najbliższą niedzielę 10 września o godzinie 16:30 odbędzie się rewanżowy mecz w ramach półfinału PGE Ekstraligi. TAURON Włókniarz Częstochowa uda się w drogę do Lublina gdzie miejscowy Platinum Motor będzie bronił zaliczki wywalczonej przed dwoma tygodniami na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie.

Pierwsze spotkanie obu drużyn w półfinale fazy play-off zakończyło się niekorzystnym wynikiem dla Biało-Zielonych, którzy ulegli na domowym obiekcie 36:54, a zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem z talii trenera Lecha Kędziory był wówczas Leon Madsen. Kapitan “Lwów” na torze pojawiał się sześciokrotnie i zdobył aż 16 punktów. Ozdobą pojedynku był wyścig 10, w którym Duńczyk przez 4 okrążenia tasował się z trzykrotnym indywidualnym mistrzem świata, Bartoszem Zmarzlikiem. Zwycięsko z tej walki wyszedł reprezentant TAURON Włókniarza Częstochowa. 

Do rewanżowego meczu Biało-Zieloni przystąpią z 18-punktową stratą, a jej odrobienie będzie zadaniem niezwykle trudnym. Nie oznacza to jednak, że nasi zawodnicy wywiesili już białą flagę. Jak do każdego innego spotkania, również do tego przystąpią zmotywowani, a celem będzie uzyskanie jak najlepszego rezultatu.

Trener Lech Kędziora po raz kolejny zdecydował się na pewne roszady w kontekście zestawienia par na niedzielny mecz przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie. Pod numerem 1 tym razem zobaczymy Mikkela Michelsena, który dotychczas ustawiany był w duecie z młodziezowcami. Jego miejsce po “piątką” zajmie kapitan Leon Madsen. Parę juniorów stworzą natomiast Franciszek Karczewski oraz Kacper Halkiewicz. Platinum Motor Lublin w niedzielę przystąpi do rywalizacji osłabiony brakiem Kacpra Grzelaka, w którego miejsce w składzie pojawił się Bartosz Jaworski. Do ścigania po urazie powrócił Australijczyk Jack Holder.

W rozegraniu meczu nie powinna w żaden sposób przeszkodzić aura pogodowa. Choć jesień za pasem, synoptycy w najbliższy weekend prognozują iście letnią pogodę. W dniu meczowym na termometrach w Lublinie zobaczymy 27 stopni Celsjusza. Przez cały dzień towarzyszyć nam będzie słońce.

Początek drugiego półfinału PGE Ekstraligi zaplanowano na najbliższa niedzielę o godzinie 16:30. Pół godziny wcześniej żużlowcy obu drużyn wyjadą na próbę toru. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eleven Sports 1.

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa
1. Mikkel Michelsen
2. Jakub Miśkowiak
3. Kacper Woryna
4. Maksym Drabik
5. Leon Madsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kacper Halkiewicz

Platinum Motor Lublin
9. 
Jarosław Hampel
10. Dominik Kubera
11. Fredrik Lindgren
12. Jack Holder
13. Bartosz Zmarzlik
14. Bartosz Jaworski
15. Bartosz Bańbor