Bardzo dobre wyniki częstochowskich miniżużlowców

Miniżużlowcy Włókniarza Częstochowa zakończyli tegoroczne zmagania w Drużynowym Pucharze Ekstraligi 85-140cc na wysokim drugim miejscu! Co ciekawe walka o zwycięstwo trwała dosłownie do ostatniej chwili. W omawianych zawodach najlepsi okazali się być zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy złote medale wywalczyli za sprawą biegu dodatkowego, w którym Franciszek Szczerba (TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski) pokonał naszego reprezentanta Jakuba Plutowskiego. Srebrne medale to oczywiście wielka sprawa i duże osiągnięcie, dlatego pragniemy złożyć szczere gratulacje dla naszych młodych żużlowców oraz całego sztabu szkoleniowego. Pełna tabela DPE 85-1400 dostępna TUTAJ.

Czego nie udaÅ‚o siÄ™ wywalczyć w drużynówce, zostaÅ‚o odbite w zawodach indywidualnych. Jakub Plutowski, który w tegorocznym sezonie rzÄ…dziÅ‚ i dzieliÅ‚ na torach miniżużlowych, wywalczyÅ‚ zÅ‚oty medal w Pucharze Ekstraligi. Nasz zawodnik w caÅ‚ej klasyfikacji zdobyÅ‚ Å‚Ä…cznie 115 punktów – o 25 punktów wiÄ™cej od drugiego w tabeli Bartosza Byszewskiego. Drugi z naszych reprezentantów Adam Syguda z 32 oczkami byÅ‚ 14. PeÅ‚na tabela PE 85-140cc dostÄ™pna TUTAJ.