Remisujemy z ZOOleszcz GKM Grudziądz w 14. kolejce PGE Ekstraligi

W piątek na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie odbyło się spotkanie 14. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy TAURON Włókniarzem Częstochowa, a ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Po bardzo wyrównanej walce do samego końca padł remis 45:45. Najlepiej punktującym zawodnikiem Biało-Zielonych był Maksym Drabik.

Początek spotkania potoczył się nie po myśli podopiecznych trenera Lecha Kędziory. Żużlowcy w pierwszej serii startów nie trafili z ustawieniami sprzętu i niestety przyjezdni zdołali na tym etapie wypracować sobie ośmiopunktową przewagę (8:16). Wyjątkiem był wspomniany już wcześniej Drabik, który swój inauguracyjny bieg wygrał.

Po przerwie na równanie nawierzchni Biało-Zieloni porządnie zabrali się do odrabiania strat. Korekty w motocyklach wyraźnie poszły we właściwym kierunku. Najpierw para Jakub Miśkowiak – Kacper Woryna przywiozła podwójne zwycięstwo, a kilka minut później tego samego dokonali Leon Madsen oraz Maksym Drabik. Na półmetku rywalizacji na tablicy wyników widniało 20:22.

Kolejne biegi przez cały czas trzymały w napięciu, a wynik był na styku. Biało-Zielonym udało się wyjść na prowadzenie tuż przed wyścigami nominowanymi i zwycięstwo w tym spotkaniu było naprawdę blisko (41:37).

Niestety obie decydujące gonitwy potoczyły się na korzyść gości z Grudziądza i zdołali oni doprowadzić do remisu. Tym samym mecz zakończył się rezultatem 45:45. W dwumeczu również padł wynik remisowy, a to oznacza, że żadna z drużyn nie zdobyła punktu bonusowego.