Informacje organizacyjne przed meczem z Betard Spartą Wrocław

Już w niedzielę (2 lipca) na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie odbędzie się spotkanie w ramach 11. kolejki PGE Ekstraligi, w którym TAURON Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. Początek zawodów zaplanowano punktualnie na godzinę 19:15 (start do 1. wyścigu).

  • 18:45 – próba toru,
  • 19:00 – oficjalna prezentacja,
  • 19:15 – start do 1. biegu.

Bilety są dostępne “online” na platformie EVENTIM.PLTUTAJ.

Bilety są dostępne stacjonarnie w siedzibie klubu (ul. Olsztyńska 123/127) oraz we Włókniarz Speedway Shop w Galerii Jurajskiej (poziom “1”, aleja sklepów sportowych).

W przedsprzedaży taniej! Więcej informacji – TUTAJ!

Podczas meczu z Betard Spartą Wrocław sektorami rodzinnymi (miejsca bez numeracji) będą A11, A12 (wyjście z 1. łuku) oraz sektory od G55 do G59 (2. łuk).

Ceny biletów w kasach stadionowych w dniu meczu (ceny z przedsprzedaży dostępne na platformie EVENTIM):

  • Bilet normalny – 50 PLN.
  • Bilet ulgowy – 40 PLN.

Sektory od A21 do D34 oraz od D42 do F48:

  • Bilet normalny – 60 PLN.
  • Bilet ulgowy – 50 PLN.

Trybuna centralna – 110 PLN (na trybunę centralną wstęp dla dzieci do 6 roku życia jest darmowy, jeśli opiekun ma odpowiedni bilet).

UWAGA! Bilet ulgowy dedykowany jest dzieciom powyżej 12 roku życia aż do 26 roku życia w przypadku osób uczących się – weryfikacja na podstawie ważnej legitymacji szkolnej/studenckiej. Standardowo bilet ulgowy obowiązuje także dla rencistów i emerytów powyżej 65 roku życia.

Kasy rozpoczną sprzedaż wejściówek od godziny około 17:15 (lokalizacja kas: główna od ul. Orlik-Rückemanna, od ul. Marysia, od ul. Olsztyńskiej oraz ul. Żużlowa, gdzie będzie prowadzona sprzedaż wyłącznie na sektor gości.

Program zawodów – w cenie 15 PLN możliwy będzie do zakupienia w punktach z gadżetami, które znajdują się na koronie stadionu (okolice 1. łuku), przy wejściu głównym na koronę (drewniany domek), w dodatkowych punktach przy wejściu głównym i od ul. Marysia, a także w sektorze gości. Dodatkowo będzie można go nabyć w kasie klubowej. W punktach z gadżetami można również zakupić oficjalne akcesoria i odzież TAURON Włókniarza Częstochowa (sklep “online” – TUTAJ). Ponadto na koronie stadionu zlokalizowane będą punkty gastronomiczne dla kibiców, w których można płacić zarówno kartą, jak i gotówką.

Otwarcie bram stadionu – nastąpi o godzinie około 17:15.

Dzieci do 12 roku życia – (urodzone w 2011 roku i później), pod opieką osoby dorosłej uprawnione są do bezpłatnego wejścia na mecz (bez gwarancji miejsca siedzącego). W przypadku chęci nabycia określonego miejsca dla dziecka, należy zakupić bilet ulgowy. Kibicom, którzy posiadają bilety ulgowe, przypominamy o konieczności posiadania dokumentu uprawniającego do skorzystania ze zniżki. Bilety ulgowe przysługują osobom do 25 roku życia oraz osobom, które ukończyły 65 lat. Niepełnosprawni poruszający się na wózkach inwalidzkich na obiekt będą mogli dostać się poprzez bramę główną oraz wejście “VIP” (od ul. Żużlowej). Przypominamy, że wstęp dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich jest darmowy.

Biuro prasowe – będzie czynne od godziny 16:00 do 19:00.

Na Arenę zielona-energia.com można wnieść rower oraz kask.

Na Arenie zielona-energia.com obowiązuje numeracja miejsc, zgodnie z informacją na bilecie. Sektory rodzinne (brak numeracji miejsc) – A11, A12 oraz od G55 do G59.

UWAGA! W związku z utrudnieniami związanymi z przebudową dróg w Częstochowie, zwracamy się do Państwa z prośbą o jak najwcześniejsze zaplanowanie przybycia na Arenę zielona-energia.com. Przypominamy, że otwarcie bram stadionu nastąpi o godzinie około 17:15.

UWAGA! Dodatkowo przypominamy o niezajmowaniu ciągów komunikacyjnych oraz schodów. Niezastosowanie się do regulaminu obiektu może skutkować karą finansową.

Do zobaczenia na stadionie!

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Szymon Wolski
15. Franciszek Karczewski
16.

Trener – Lech Kędziora

Betard Sparta Wrocław
1. Piotr Pawlicki
2. Daniel Bewley
3. Artem Łaguta
4. Tai Woffinden
5. Maciej Janowski
6. Bartłomiej Kowalski
7. Mateusz Panicz
8.

Trener – Dariusz Śledź.
___