Zbadaj #KROCZE

Zbadaj #KROCZE

Niecodzienny hasztag meczowy #KROCZE – PGE Ekstraliga i drużyny CELLFAST Wilków Krosno oraz TAURON Włókniarza Częstochowa wykorzystują do promocji profilaktyki związanej z samobadaniem jąder u mężczyzn.

W dniu meczowym 16 czerwca na stadionie w Krośnie będzie można więcej dowiedzieć się o problemie, a jest nim prawidłowa diagnostyka. Okazuje się bowiem, że tylko około 40 procent mężczyzn słyszało o samobadaniu jąder, a nieliczni znają jego prawidłową technikę.

Na zawodach obecny będzie m.in. dr n. med. Dariusz Sobieraj, który jest kierownikiem Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej WSP w Krośnie, nie zabraknie też specjalnego miejsca, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej od lekarzy.

To jednak nie wszystko, bo oprócz Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie, który włączył się do akcji, a także miejscowego klubu CELLFAST Wilki Krosno, w działania zaangażowany został TAURON Włókniarz Częstochowa, który wraz z kliniką Alfamedica w Częstochowie oraz dr Katarzyną Bryc-Walczak, urologiem odpowiedzą na pytanie: dlaczego mężczyźni powinni dbać o swoje #KROCZE, jak wygląda odpowiednia profilaktyka, jakie zagrożenia niesie ze sobą brak profilaktyki oraz jakie są ogólne stereotypy dotyczące wspomnianych badań.

Od 13 do 16 czerwca PGE Ekstraliga i kluby przeprowadzą szereg działań mających na celu edukację kibiców, wspierać będą ich również CANAL+ oraz ELEVEN SPORTS podczas swoich transmisji lub programów poprzedzających 10. rundę PGE Ekstraligi.