Skuteczne Lwy w szwedzkiej Bauhaus-Ligan!

We wtorek (6 czerwca) na szwedzkich stadionach rozegrano kolejną serię spotkań Bauhaus-Ligan. W poszczególnych spotkaniach udział wzięli zawodnicy TAURON Włókniarza Częstochowa (Mikkel Michelsen, Anton Karlsson, Kacper Woryna oraz Maksym Drabik).

W Vastervik lokalna drużyna wysoko pokonała Piraternę Motala (60:30). Zdecydowanym liderem gospodarzy był Mikkel Michelsen, który zdobył 13 punktów w 5 startach. Cenną zdobycz dorzucił także Anton Karlsson (5+2 pkt w 3 biegach).

Z kolei w Malilli, Dackarna okazała się minimalnie lepsza od aktualnych mistrzów Szwecji z Eskilstuny (46:44). Dla przyjezdnej ekipy solidnie punktowali Biało-Zieloni, czyli Kacper Woryna (8+1 pkt w 5 startach) i Maksym Drabik (9 pkt w 5 startach).

Punktacja:

Vastervik Speedway: 60 pkt
1. Bartosz Smektała – 8+2 (3,t,3,1*,1*)
2. Gleb Czugunow – 6+2 (1,2*,1*,2)
3. Tai Woffinden – 10+3 (3,2,2*,1*,2*)
4. Jacob Thorssell – 6+2 (1,1*,3,1*)
5. Mikkel Michelsen – 13 (3,3,2,2,3)
6. Anton Karlsson – 5+2 (2*,2*,1)
7. Mads Hansen – 12+1 (3,3,2,2*,2)

Piraterna Motala: 30 pkt
1. Vaclav Milik – 0 (0,0,0,d)
2. Paweł Przedpełski – 13 (2,3,2,0,3,3)
3. Przemysław Pawlicki – 12 (2,3,3,3,1)
4. Oskar Polis – 1 (0,1,0,-,0)
5. Jonas Seifert-Salk – 3 (1,1,1,0,0)
6. Jonathan Ejnermark – 1 (1,0,0)
7. Erik Persson – 0 (0,0,0)

Bieg po biegu:
1. (58,10) Smektała, Przedpełski, Czugunow, Milik – 4:2 – (4:2)
2. (57,30) Hansen, Karlsson, Ejnermark, Persson – 5:1 – (9:3)
3. (57,10) Woffinden, Pawlicki, Thorssell, Polis – 4:2 – (13:5)
4. (57,30) Michelsen, Karlsson, Seifert-Salk, Persson – 5:1 – (18:6)
5. (57,10) Hansen, Czugunow, Polis, Ejnermark – 5:1 – (23:7)
6. (57,10) Przedpełski, Woffinden, Thorssell, Milik – 3:3 – (26:10)
7. (57,30) Pawlicki, Hansen, Czugunow, Polis – 3:3 – (29:13)
8. (58,20) Thorssell, Woffinden, Seifert-Salk, Persson – 5:1 – (34:14)
9. (57,20) Michelsen, Przedpełski, Karlsson, Milik – 4:2 – (38:16)
10. (57,60) Smektała, Hansen, Seifert-Salk, Ejnermark – 5:1 – (43:17)
11. (58,00) Pawlicki, Michelsen, Thorssell, Przedpełski – 3:3 – (46:20)
12. (57,50) Przedpełski, Czugunow, Woffinden, Milik (d) – 3:3 – (49:23)
13. (57,30) Pawlicki, Michelsen, Smektała, Seifert-Salk – 3:3 – (52:26)
14. (58,70) Przedpełski, Hansen, Smektała, Polis – 3:3 – (55:29)
15. (58,70) Michelsen, Woffinden, Pawlicki, Seifert-Salk – 5:1 – (60:30)
___

Dackarna Malilla: 46 pkt
1. Maciej Janowski – 12+2 (3,3,2,2*,2*)
2. Ludvig Lindgren – 3+2 (2*,1*,0,-)
3. Rasmus Jensen – 7+2 (1*,1*,3,1,1)
4. Daniel Bewley – 10+2 (2,2,2*,1*,3)
5. Andrzej Lebiediew – 9 (2,2,2,3,0)
6. Avon Van Dyck – 0 (0,0,0)
7. Filip Hjelmland – 5+1 (2,2,1*,0)

Eskilstuna Smederna: 44 pkt
1. Robert Lambert – 10+2 (d,3,3,2*,2*)
2. Michael Jepsen Jensen – 2 (1,0,1,-)
3. Jaimon Lidsey – 9 (3,2,3,1,0)
4. Kacper Woryna – 8+1 (0,3,1*,3,1)
5. Maksym Drabik – 9 (3,0,3,0,3)
6. Joel Andersson – 1 (1,0,0)
7. Philip Hellstroem-Baengs – 5 (3,1,1,0)

Bieg po biegu:
1. (58,30) Janowski, Lindgren, Jepsen Jensen, Lambert (d) – 5:1 – (5:1)
2. (58,70) Hellstroem-Baengs, Hjelmland, Andersson, Van Dyck – 2:4 – (7:5)
3. (57,40) Lidsey, Bewley, Jensen, Woryna – 3:3 – (10:8)
4. (56,60) Drabik, Lebiediew, Hellstroem-Baengs, Van Dyck – 2:4 – (12:12)
5. (57,40) Woryna, Hjelmland, Lindgren, Andersson – 3:3 – (15:15)
6. (56,60) Lambert, Bewley, Jensen, Jepsen Jensen – 3:3 – (18:18)
7. (57,80) Janowski, Lidsey, Woryna, Lindgren – 3:3 – (21:21)
8. (58,50) Jensen, Bewley, Hellstroem-Baengs, Drabik – 5:1 – (26:22)
9. (57,80) Lambert, Lebiediew, Jepsen Jensen, Van Dyck – 2:4 – (28:26)
10. (57,50) Drabik, Janowski, Hjelmland, Andersson – 3:3 – (31:29)
11. (58,90) Lidsey, Lebiediew, Bewley, Hellstroem-Baengs – 3:3 – (34:32)
12. (58,70) Woryna, Lambert, Jensen, Hjelmland – 1:5 – (35:37)
13. (58,40) Lebiediew, Janowski, Lidsey, Drabik – 5:1 – (40:38)
14. (58,00) Drabik, Lambert, Jensen, Lebiediew – 1:5 – (41:43)
15. (58,10) Bewley, Janowski, Woryna, Lidsey – 5:1 – (46:44)