Dobry występ Alana Ciurzyńskiego w pucharze Ekstraligi w klasie 250cc

We Wrocławiu odbyła się 4. runda Indywidualnego Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc. Wśród rywalizujących zawodników nie zabrakło reprezentantów Włókniarza Częstochowa. Bardzo dobrze spisał się Alan Ciurzyński, który w czterech biegach wywalczył 10 punktów. Nieco gorzej poszło w środowe popołudnie Pawłowi Cabanowi, który zapisał przy swoim nazwisku 2 oczka. 

1. Filip Bęczkowski (Stal Gorzów) – 13 (3,1,3,3,3)
2. Kacper Mania (Unia Leszno) – 13 (3,3,2,3,2)
3. Damian Miller (GKM Grudziądz) – 11 (2,3,3,3,w)
4. Karol Szmyd (Motor Lublin) – 11 (3,3,3,2,w)
5. Paweł Sitek (TŻ Ostrovia Ostrów) – 10 (3,2,2,3)
6. Alan Ciurzyński (Włókniarz Częstochowa) – 10 (2,2,3,3)
7. Denis Andrzejczak (Stal Gorzów) – 9 (3,3,1,2)
8. Mikołaj Duchiński (Apator Toruń) – 7 (2,3,2,0)
9. Mikołaj Krok (Stal Gorzów) – 7 (1,2,2,2)
10. Ksawery Słomski (Apator Toruń) – 6 (1,2,3,0)
11. Emil Konieczny (Unia Leszno) – 6 (2,1,2,1)
12. Kornel Nowak (TŻ Ostrovia Ostrów) – 5 (1,1,1,2)
13. Oskar Kręglicki (Wilki Krosno) – 4 (1,1,1,1)
14. Kacper Szarszewski (GKM Grudziądz) – 3 (0,0,1,2)
15. Arkadiusz Kordek (Wilki Krosno) – 3 (w,2,0,1)
16. Jakub Panicz (Sparta Wrocław) – 2 (2,0,0,0)
17. Paweł Caban (Włókniarz Częstochowa) – 2 (0,1,0,1)
18. Tymon Kotala (Sparta Wrocław) – 1 (0,0,0,1)
19. Krystian Buczyński (Unia Leszno) – 1 (0,0,1,0)
20. Szymon Wierzchowski (Motor Lublin) – NS (-,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Szmyd, Miller, Kręglicki, Szarszewski
2. Sitek, Konieczny, Krok, Buczyński
3. Mania, Ciurzyński, Kordek
4. Andrzejczak, Duchiński, Nowak, Kotala
5. Bęczkowski, Panicz, Słomski, Caban
6. Szmyd, Krok, Nowak
7. Andrzejczak, Sitek, Kręglicki, Panicz
8. Mania, Słomski, Konieczny, Kotala
9. Duchiński, Kordek, Caban, Szarszewski
10. Miller, Ciurzyński, Bęczkowski, Buczyński
11. Słomski, Krok, Andrzejczak, Kordek
12. Szmyd, Duchiński, Buczyński, Panicz
13. Ciurzyński, Sitek, Szarszewski, Kotala
14. Miller, Mania, Nowak, Caban
15. Bęczkowski, Konieczny, Kręglicki
16. Ciurzyński, Szmyd, Kordek, Panicz
17. Sitek, Nowak, Caban, Buczyński
18. Miller, Krok, Kręglicki, Słomski
19. Bęczkowski, Szarszewski, Kotala
20. Mania, Andrzejczak, Konieczny, Duchiński

Finał
21. Bęczkowski, Mania, Miller (w), Szmyd (w)