Lwy rywalizowały w Grudziądzu w ramach Pucharu Ekstraligi 250cc

W poniedziałek (29 maja) w Grudziądzu rozegrano 5. rundę Pucharu Ekstraligi 250cc. W rywalizacji nie zabrakło oczywiście zawodników Włókniarza Częstochowa, czyli Alana Ciurzyńskiego oraz Pawła Cabana.

Zawody na stadionie przy ulicy Hallera 4 zakończyły się zwycięstwem Kacpra Manii (Unia Leszno, 11+3 pkt). Na 2. miejscu uplasował się Ksawery Słomski (KS Toruń, 9+2 pkt), a 3. miejsce wywalczył Karol Szmyd (Motor Lublin, 10+1 pkt). Alan Ciurzyński zapisał przy swoim nazwisku 5 “oczek” i zajął 13. lokatę. Paweł Caban był z kolei 18 (2 pkt).

Kolejną rundę Pucharu Ekstraligi 250cc (4. runda) zaplanowano na środę (31.05.2023). Dodajmy, że odbędzie się ona na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Wyniki 5. rundy Pucharu Ekstraligi 250cc w Grudziądzu:

1.
 Kacper Mania (Unia Leszno) – 14 (2,3,3,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Ksawery Słomski (KS Toruń) – 11 (1,2,3,3,2) – 2. miejsce w finale
3. Karol Szmyd (Motor Lublin) – 11 (3,2,2,3,1) – 3. miejsce w finale
4. Mikołaj Krok (Stal Gorzów) – 10 (3,2,3,2,0)
5. Oskar Kręglicki (Wilki Krosno) – 9 (2,2,3,2)
6. Damian Miller (GKM Grudziądz) – 8 (3,3,2,u)
7. Jakub Panicz (WTS Sparta Wrocław) – 8 (3,1,1,3)
8. Denis Andrzejczak (Stal Gorzów) – 8 (2,3,1,2)
9. Filip Bęczkowski (Stal Gorzów) – 7 (2,3,1,1)
10. Mikołaj Duchiński (KS Toruń) – 6 (2,0,3,1)
11. Szymon Wierzchowski (Motor Lublin) – 5 (2,0,3,1)
12. Paweł Sitek (TŻ Ostrovia Ostrów) – 5 (u,u,2,3)
13. Alan Ciurzyński (Włókniarz Częstochowa) – 5 (3,w,2,w)
14. Kornel Nowak (TŻ Ostrovia Ostrów) – 5 (1,1,2,1)
15. Emil Konieczny (Unia Leszno) – 4 (1,w,1,2)
16. Arkadiusz Kordek (Wilki Krosno) – 3 (1,1,d,1)
17. Tymon Kotala (WTS Sparta Wrocław) – 2 (0,2,0,0)
18. Paweł Caban (Włókniarz Częstochowa) – 2 (1,1,0,0)
19. Kacper Sarszewski (GKM Grudziądz) – 2 (u,1,1,w)

Bieg po biegu:
1. Krok, Mania, Caban, Sitek (u)
2. Panicz, Duchiński, Słomski, Kotala
3. Szmyd, Andrzejczak, Nowak, Szarszewski (u)
4. Ciurzyński, Bęczkowski, Kordek, Wierzchowski
5. Miller, Kręglicki, Konieczny
6. Andrzejczak, Krok, Kordek, Duchiński
7. Wierzchowski, Kotala, Caban
8. Bęczkowski, Słomski, Szarszewski, Konieczny (w)
9. Mania, Kręglicki, Nowak, Ciurzyński (w)
10. Miller, Smzyd, Panicz, Sitek
11. Duchiński, Nowak, Konieczny, Wierzchowski (w)
12. Krok, Ciurzyński, Panicz
13. Mania, Smyd, Bęczkowski, Kotala
14. Kręglicki, Sitek, Szarszewski, Kordek (d)
15. Słomski, Miller, Andrzejczak, Caban
16. Szmyd, Krok, Nowak
17. Panicz, Kręglicki, Kordek, Kotala
18. Sitek, Konieczny, Duchiński, Caban
19. Mania, Andrzejczak, Bęczkowski, Miller (u)
20. Słomski, Wierzchowski, Ciurzyński (w), Szarszewski (w)

Finał:
21. Mania, Słomski, Szmyd, Krok

Wyniki za SportoweFakty.wp.pl/SpeedwayEkstraliga.pl