Hitowe starcie z For Nature Solutions Apatorem Toruń (zapowiedź meczu)

Już w najbliższą niedzielę 28 maja o godzinie 19:15 start do 1. biegu hitowego pojedynku pomiędzy TAURON Włókniarzem Częstochowa, a For Nature Solutions Apatorem Toruń. Spotkanie w ramach 7. kolejki PGE Ekstraligi w Częstochowie będzie ostatnim przed rundą rewanżową.

Starcia z drużyną z Torunia nie trzeba specjalnie zapowiadać. Pojedynki obu ekip za każdym razem cieszą się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Nie inaczej będzie w najbliższą niedzielę. W ubiegłym roku z podopiecznymi trenera Roberta Sawiny rywalizowaliśmy aż czterokrotnie (dwumecz w fazie zasadniczej oraz dwumecz o brązowy medal DMP). Kibicom Biało-zielonych z pewnością najbardziej utkwił w pamięci rewanżowy mecz o brąz na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie. Wówczas to nasza drużyna zdołała odnieść okazałe zwycięstwo 59:31, wskutek czego na szyjach zawodników TAURON Włókniarza Częstochowy zawisły medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Niedzielne starcie zapowiada się iście elektryzująco. Torunianie po trudnym początku sezonu wrócili już na właściwe tory i z pewnością nie będą łatwym rywalem, o czym świadczy choćby ubiegłotygodniowe zwycięstwo nad aktualnym drużynowym mistrzem Polski z Lublina. W bardzo dobrej formie znajduje się Emil Sajfutdinow, wtóruje mu Robert Lambert, a do dwójki liderów powoli dołącza także Patryk Dudek.

W ostatnich tygodniach świetnie spisują się takżę Biało-zieloni. Dwa drużynowe zwycięstwa, w tym jedno wyjazdowe w miniony piątek w Lesznie dobitnie to podkreślają. Już przed sezonem spekulowano, że aktorzy niedzielnego spektaklu dysponują potencjałem walki o najwyższe cele. Jedno jest pewne. Emocji na Arenie zielona-energia.com w najbliższą niedzielę z pewnością nie zabraknie.

Jak na żużlowe święto przystało, również pogoda według synoptyków okaże się bardzo łaskawa dla zawodników. Zarówno w dniu meczowym, jak i w dniach poprzedzających przewiduje się dużo słońca i wysoką temperaturę oscylującą wokół 21 stopni Celsjusza. Są to idealne warunki do spędzenia niedzielnego wieczoru na trybunach.

Nie ma niespodzianek w kontekście zestawienia par obu ekip. Trenerzy Lech Kędziora oraz Robert Sawina postawili na sprawdzone rozwiązania.

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Kacper Halkiewicz
15. Franciszek Karczewski
16.

Trener – Lech Kędziora

For Nature Solutions KS Apator Toruń
1. Patryk Dudek
2. Paweł Przedpełski
3. Emil Sajfutdinow
4. Wiktor Lampart
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt
8.

Trener – Robert Sawina.