Wraca PGE Ekstraliga. Wyjazdowy mecz z Fogo Unią Leszno (zapowiedź)

Już w najbliższy piątek 19 maja o godzinie 18:00 wystartuje 6. kolejka PGE Ekstraligi w sezonie 2023. Weekendowe zmagania zainauguruje spotkanie pomiędzy Fogo Unią Leszno, a TAURON Włókniarzem Częstochowa. 

Po krótkiej przerwie i odpoczynku od warkotu motocykli wracają ligowe emocje. W najbliższy piątek Biało-zieloni udadzą się na wyjazdowe spotkanie do Leszna, gdzie tamtejsza Fogo Unia bronić będzie niezdobytej jeszcze w tym roku twierdzy. Dwa rozegrane do tej pory mecze na Stadionie im. Alfreda Smoczyka kończyły się zwycięstwem gospodarzy.

W ubiegłym sezonie z drużyną prowadzoną przez trenera Piotra Barona przyszło nam mierzyć się dwukrotnie w ramach fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. Na inaugurację zawodnicy TAURON Włókniarza Częstochowa ponieśli minimalną porażkę na własnym obiekcie (44:46), aby kilka miesięcy później zrewanżować się i to z nawiązką. Dokładnie 5 sierpnia 2022 roku Biało-zieloni zwyciężyli w Lesznie w stosunku 50:40. To właśnie wtedy Kacper Woryna jeden z wyścigów ukończył bez gogli na oczach wioząc za plecami rywala. Liderami naszej drużyny byli wówczas wspomniany Kacper (10 pkt) oraz Leon Madsen (11 pkt). Z bardzo dobrej strony pokazali się także juniorzy.

Fogo Unia Leszno do piątkowego pojedynku przystępować będzie nadal w osłabieniu. Poważną kontuzję wciąż leczy bowiem Chris Holder, którego tymczasowo zastępuje młodziutki Nazar Parnitskyi. Trener Piotr Baron desygnował go do boju pod numerem 11. Silną parę stanowić będą Bartosz Smektała oraz Janusz Kołodziej, zestawieni pod “dziewiątką” i “dziesiątką”. Lech Kędziora postawił na sprawdzone już w tym sezonie rozwiązanie. Prowadzącymi pary będą Leon Madsen, Maksym Drabik, a duet z młodzieżowcami stworzy tradycyjnie Mikkel Michelsen.

Spoglądając na prognozy pogody, synoptycy w dniu meczowym przewidują delikatne, przelotne opady deszczu w godzinach porannych. Nie powinno to jednak przeszkodzić w rozegraniu tego ciekawie zapowiadającego się spotkania. Temperatura Celsjusza oscylować będzie wokół 16 stopni.

Start do pierwszego biegu pojedynku pomiędzy Fogo Unią Leszno z TAURON Włókniarzem Częstochowa już w najbliższy piątek o godzinie 18:00. 30 minut wcześniej odbędzie się próba toru, a po niej prezentacja żużlowców obu ekip. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eleven Sports 1.

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Kacper Woryna
3. Maksym Drabik
4. Jakub Miśkowiak
5. Mikkel Michelsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kacper Halkiewicz
8.

Trener – Lech Kędziora

Fogo Unia Leszno
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Nazar Parnitskyi
12. Grzegorz Zengota
13. Jaimon Lidsey
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak
16.

Trener – Piotr Baron.