Jakub Plutowski zwycięża w 2. rundzie Pucharu Ekstraligi

Reprezentant Włókniarza Częstochowa Jakub Plutowski zwyciężył w dzisiejszej 2. rundzie Pucharu Ekstraligi w miniżużlu! Nasz zawodnik, po czterech seriach startów z kompletem punktów awansował do wielkiego finału, w którym również okazał się być najlepszy. Drugi z BIało-Zielonych – Adam Syguda – z dorobkiem 4 punktów sklasyfikowany został na 16 miejscu.

1. Jakub Plutowski (Włókniarz Częstochowa) – 15 (3,3,3,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Bartosz Byszewski (KS Toruń) – 12 (1,3,3,3,2)
3. Hubert Frejter (KS Toruń) – 11 (2,3,3,2,1)
4. Dawid Oscenda (Unia Leszno) – 9 (3,3,1,2,0)
5. William Forstner (Stal Gorzów) – 8 (3,0,2,3)
6. Michał Głębocki (Stal Gorzów) – 8 (3,2,3,d)
7. Michał Obst (Sparta Wrocław) – 7 (2,3,2,d)
8. Dorian Biedrzycki (KS Toruń) – 7 (1,1,2,3)
9. Mateusz Starzak (Sparta Wrocław) – 7 (2,1,3,1)
10. Szymon Kazaniecki (KS Toruń) – 6 (1,2,2,1)
11. Felix Górniak (KS Toruń) – 6 (2,2,1,1)
12. Robert Downar (KS Toruń) – 5 (3,2,0,d)
13. Gabriel Kaczmarz (Wilki Krosno) – 5 (0,2,1,2)
14. Maciej Sibiński (Sparta Wrocław) – 4 (t,1,0,3)
15. Oskar Jurak (Motor Lublin) – 4 (w,0,2,2)
16. Adam Syguda (Włókniarz Częstochowa) – 4 (2,1,1,0)
17. Maciej Mazurek (Motor Lublin) – 3 (1,0,0,2)
18. Piotr Morawiak (Unia Leszno) – 2 (0,0,1,1)
19. Adam Bożek (Wilki Krosno) – 2 (1,1,d,0)

Bieg po biegu:
1. Plutowski, Frejter, Byszewski, Morawiak
2. Downar, Obst, Bożek, Jurak (w)
3. Forstner, Syguda, Biedrzycki, Kaczmarz
4. Oscenda, Górniak, Mazurek, Sibiński (t)
5. Głębocki, Starzak, Kazaniecki
6. Obst, Górniak, Syguda, Morawia
7. Frejter, Głębocki, Bożek
8. Oscenda, Downar, Starzak, Forstner
9. Plutowski, Kaczmarz, Sibiński, Mazurek
10. Byszewski, Kazaniecki, Biedrzycki, Jurak
11. Starzak, Obst, Kaczmarz
12. Głębocki, Jurak, Morawiak, Mazurek
13. Plutowski, Biedrzycki, Oscenda, Bożek
14. Byszewski, Forstner, Górniak, Sibiński
15. Frejter, Kazaniecki, Syguda, Downar
16. Biedrzycki, Kaczmarz, Morawiak, Głębocki
17. Sibiński, Jurak, Górniak, Bożek
18. Byszewski, Frejter, Starzak, Obst
19. Plutowski, Oscenda, Kazaniecki, Syguda
20. Forstner, Mazurek, Downar (d)