Pojedynek z beniaminkiem PGE Ekstraligi na Arenie zielona-energia.com (zapowiedź meczu)

Już w najbliższy piątek, 5 maja o godzinie 18:00 rozpocznie się spotkanie 5. rundy PGE Ekstraligi. TAURON Włókniarz Częstochowa zmierzy się na domowym obiekcie z beniaminkiem PGE Ekstraligi, Cellfast Wilkami Krosno. Biało-zieloni powalczą o pierwsze ligowe zwycięstwo na Arenie zielona-energia.com w Częstochowie.

Po bardzo ekscytującym, choć nieznacznie przegranym meczu wyjazdowym na terenie lidera rozgrywek z Wrocławia czas na powrót żużlowych emocji do Częstochowy. Już w piątek żużlowcy TAURON Włókniarza Częstochowa podejmą jedną z rewelacji początku sezonu. Skazywane przez wielu na porażkę Wilki Krosno udowodniły już, że wygrywać potrafią. Za nimi dwa domowe, zwycięskie spotkania przeciwko For Nature KS Apatorowi Toruń, a także ZOOleszcz GKM-owi Grudziądz.

Cellfast Wilki Krosno jeszcze w ubiegłym roku rywalizowały na zapleczu PGE Ekstraligi. Po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej dokonano pewnych zmian kadrowych, które wzmocniły siłę rażenia drużyny z województwa podkarpackiego. O sile formacji seniorskiej stanowi przede wszystkim Jason Doyle, ale nie ustępują mu Vaclav Milik, Andrzej Lebiediew czy Krzysztof Kasprzak. Na pozycjach juniorskich dobrze radzą sobie z kolei Krzysztof Sadurski oraz Denis Zieliński. Zawodnikiem u24 został bardzo dobrze znany w Częstochowie Mateusz Świdnicki, który przez kilka ostatnich lat cieszył swoją jazdą kibiców przy ul. Olsztyńskiej.

Lwy po bardzo solidnym meczu we Wrocławiu głodne są zwycięstwa i ligowych punktów. Do tej pory na Arenie zielona-energia.com TAURON Włókniarz Częstochowa rywalizował dwukrotnie w sezonie 2023. Do trzech razy sztuka.

Spoglądając na składy awizowane, trener Lech Kędziora zdecydował się na jedną zmianę, która dotyczy formacji młodzieżowej. Pod numerem 15 do boju desygnowany został Szymon Wolski. Poza tym zestawienie par nie uległo zmianie względem tego, które oglądaliśmy na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Układ par zmienił się nieco u podopiecznych trenera Ireneusza Kwiecińskiego. Z “czwórką” na plastronie ujrzymy Mateusza Świdnickiego, który tym razem stworzy duet z Jasonem Doylem, a pod numerem 1 zobaczymy Krzysztofa Kasprzaka.

W rozegraniu tego ciekawie zapowiadającego się spotkania nie powinna przeszkodzić pogoda. Zarówno w dzień meczowy, jak i w dniach poprzedzających synoptycy nie prognozują opadów deszczu. Temperatura w piątek oscylować będzie wokół 16 stopni Celsjusza.

Start do 1. biegu starcia TAURON Włókniarza Częstochowa z Cellfast Wilkami Krosno już piątek o godzinie 18:00. Pół godziny wcześniej żużlowcy obu ekip pojawią się na próbie toru, a następnie zaprezentują się kibicom na murawie. Transmisję na żywo ze spotkania przeprowadzi stacja Eleven Sports 1.

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Kacper Woryna
11. Maksym Drabik
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Kajetan Kupiec
15. Szymon Wolski
16.

Cellfast Wilki Krosno
1. Krzysztof Kasprzak
2. Vaclav Milik
3. Jason Doyle
4. Mateusz Świdnicki
5. Andzejs Lebedevs
6. Krzysztof Sadurski
7. Denis Zieliński
8.