Poniedziałkowe starty Lwów na miniżużlu oraz 250-tkach!

W poniedziałek (1 maja) oprócz finałowego Turnieju o Srebrny Kask rozegrano Puchar Ekstraligi 250cc w Toruniu, a także 1. rundę Drużynowych Mistrzostw Polski 85-140cc (Rybnik).

Na toruńskiej Motoarenie startowali Paweł Caban (4 pkt) oraz Alan Ciurzyński (0 pkt), którzy uplasowali się kolejno na “14” oraz “18” pozycji. Z kolei w Rybniku Biało-Zielonych reprezentowali: Jakub Plutowski (7 pkt), Adam Syguda (0 pkt) i Nikodem Leśnik (8+1 pkt).Dodajmy, że wywalczone 17 “oczek” przełożyło się na 4. miejsce.

2. runda Pucharu Ekstraligi 250cc w Toruniu:

1. Filip Bęczkowski (Stal Gorzów) (3,3,3,3,3) 15
2. Kacper Mania (Unia Leszno) (2,3,3,3,2) 13
3. Damian Miller (GKM Grudziądz) (3,3,3,2,1) 12
4. Denis Andrzejczak (Stal Gorzów) (3,2,1,3,0) 9
5. Ksawery Słomski (KS Toruń) (3,2,2,2) 9
6. Oskar Kręglicki (Wilki Krosno) (0,3,2,3) 8
7. Mikołaj Krok (Stal Gorzów) (3,3,1,1) 8
8. Mikołaj Duchiński (KS Toruń) (2,1,2,3) 8
9. Arkadiusz Kordek (Wilki Krosno) (2,2,2,2) 8
10. Kornel Nowak (TŻ Ostrovia Ostrów) (1,2,3,U/NS) 6
11. Jakub Panicz (WTS Sparta Wrocław) (1,1,3,1) 6
12. Szymon Wierzchowski (Motor Lublin) (2,W,1,2) 5
13. Kamil Witkowski (Unia Leszno) (2,2,W,W) 4
14. Paweł Caban (Włókniarz Częstochowa) (1,1,2,0) 4
15. Wiktor Jasiński (KS Toruń) (1,0,W,2) 3
16. Tymon Kotala (WTS Sparta Wrocław) (1,0,0,1) 2
17. Karol Szmyd (Motor Lublin) (0,1,W,1) 2
18. Alan Ciurzyński (Włókniarz Częstochowa) (W/2,W/2,NS,NS) 0
19. Paweł Sitek (TŻ Ostrovia Ostrów) (NS,NS,NS,NS) 0

Wyniki 1. rundy Drużynowych Mistrzostw Polski 85-140cc w Rybniku:

I. MKMŻ Rybki Rybnik: 27
1. Franciszek Szczyrba (3,-,2*,2*) 7+2
2. Krzysztof Harendarczyk (1,3,-,3) 7
3. Wiktor Klecha (2*,3,-,2*) 7+2
22. Piotr Reszka (3,D,3) 6

II. KS Toruń: 23
16. Hubert Frejter (3,1,2,3) 9
17. Bartosz Byszewski (2*,3,2,1) 8+1
18. Dorian Biedrzycki (2*,1*,0,3) 6+2
27. Robert Downar NS

III. BTŻ Polonia Bydgoszcz: 21
4. Mieszko Mudło (2,3,3,2*) 10+1
5. Oskar Funtowicz (0,3,1*,3) 7+1
6. Marcel Chylarecki (W,2*,2,W) 4+1

IV. Włókniarz Częstochowa: 17
7. Jakub Plutowski (3,1,3,W) 7
8. Adam Syguda (0,0,0,2) 2
9. Nikodem Leśnik (2,1,3,2*) 8+1

V. Wawrów Stal Gorzów: 15
10. William Forstner (2,3,1,0) 6
11. Antoni Jabłoński (1*,0,0,0) 1+1
12. Michał Głębocki (2*,1,3,2) 8+1

VI. Rybnik II: 13
13. Daniel Blewąska (0,0,0,1) 1
14. Felix Górniak (1,3,1,0) 5
15. Szymon Kazaniecki (1,2*,1,3) 7+1

VII. Ukraina: 10
19. Wołodymyr Szkorohod (D,1,1,2) 4
20. Daniło Zinczuk (1,0,2,1) 4
21. Tymofi Zacharow (D,1,1*,0) 2+1

Wyniki za SpeedwayNews.pl