Hitowy pojedynek na wymagającym terenie we Wrocławiu (zapowiedź meczu)

Już w najbliższą niedzielę 30 kwietnia punktualnie o godzinie 16:30 rozpocznie się arcyciekawe i arcyważne spotkanie w ramach 4. kolejki PGE Ekstraligi we Wrocławiu. Niepokonani jak do tej pory żużlowcy Betard Sparty Wrocław podejmą na Stadionie Olimpijskim TAURON Włókniarz Częstochowa. 

Gospodarze niedzielnego pojedynku mają za sobą udany początek sezonu 2023. W trzech pierwszych kolejkach podopieczni Dariusza Śledzia nie znaleźli pogromcy. Punkty wywieźli nawet z terenu aktualnego drużynowego mistrza Polski – Platinum Motoru Lublin. W ubiegłym roku Biało-zieloni rywalizowali na Stadionie Olimpijskim dwukrotnie, w ramach fazy zasadniczej, a później w ćwierćfinale rundy play-off. Oba mecze udało się zawodnikom TAURON Włókniarza Częstochowy zwyciężyć (kolejno 41:49 oraz 44:46). To z kolei pokazuje, że Lwy dobrze czują się na wrocławskim obiekcie i potrafią odczytywać ścieżki.

Nie ulega wątpliwości, że skład aktualnego lidera PGE Ekstraligi uległ wzmocnieniu względem ubiegłego sezonu, zwłaszcza w kontekście formacji seniorskiej. Po roku absencji powrócił Artem Łaguta, do tego włodarze klubu z województwa dolnośląskiego pozyskali Piotra Pawlickiego. Częstochowianie również mają swoje atuty. Na “Olimpico” bardzo dobrze czuje się nasz kapitan Leon Madsen, wiele lat doświadczenia z tego obiektu posiada z kolei Maksym Drabik. Udane występy w ostatnich latach notowali tam także Jakub Miśkowiak oraz Kacper Woryna. Jeśli do tej układanki dodamy znajdującego się w wysokiej formie Mikkela Michelsena, to można wysnuć tezę, że zapowiada nam się ściganie na najwyższym światowym poziomie.

Trener Lech Kędziora dokonał przed niedzielnym pojedynkiem pewnych roszad w składzie awizowanym. Prowadzącym parę tym razem będzie Kacper Woryna, który czuje się coraz lepiej po odniesionej kilka tygodni temu kontuzji. Pod numerem 2 desygnowany do boju został Maksym Drabik tworząc bardzo silną parę z Leonem Madsenem. Jeżeli chodzi o Betard Spartę Wrocław, zdecydowano się postawić na sprawdzone już wcześniej zestawienie.

W rozegraniu meczu nie powinna przeszkodzić aura pogodowa. Niedziela zapowiada się we Wrocławiu słonecznie z dość wysoką temperaturą oscylującą wokół 17 stopni Celsjusza. Pokropić może w sobotę, jednak nie powinny być to obfite opady.

Start do 1. biegu pojedynku Betard Sparty Wrocław z TAURON Włókniarzem Częstochowa już w najbliższą niedzielę o godzinie 16:30. Zgodnie ze sztuką, pół godziny wcześniej żużlowcy obu ekip wyjadą na próbę toru, po której zaprezentują się kibicom na murawie. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal + Sport 5, a także Canal + Online.

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Maksym Drabik
3. Kacper Woryna
4. Jakub Miśkowiak
5. Mikkel Michelsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kajetan Kupiec

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Daniel Bewley
11. Artem Łaguta
12. Piotr Pawlicki
13. Maciej Janowski
14. Bartłomiej Kowalski
15. Kacper Andrzejewski