Nasi rywale – Cellfast Wilki Krosno 2023

W branży filmowej przeprowadzka od zawsze cieszyła się uznaniem reżyserów, producentów oraz widzów. Trudno się temu dziwić. Można ją bowiem wykorzystać na wiele sposób. Począwszy od obsady, a kończąc na scenariuszu: przerażającym filmie grozy lub chwytającym ze serce romansem. Na ten drugi kilka miesięcy temu zdecydowali się postawić działacze z Krosna. Ich drużyna Cellfast Wilki wywalczyła pierwszy, historyczny awans do Speedway Ekstraligi. Romantyczna opowieść pisała się na oczach nie tylko miejscowych fanów, ale całej żużlowej Polski. Swoją drogą, to kibice Wilków, którzy mocno przeżywali finał z Falubazem Zielona Góra, scenariusz na film o nich samych, pewnie szybko zmieliliby z romansu na horror. Nie zagłębiając się zbytnio w gusta filmowe, bo o nich rzecz jasna się nie dyskutuje, witamy koleżanki i kolegów z Krosna w gronie najlepszych żużlowych drużyn w Polsce.

Bardzo cieszymy się na ten historyczny awans do Speedway Ekstraligi. Dołączenie do czołowych ekip w naszym kraju to dla nas z jednej strony ogromna radość i nagroda za ciężką pracę na torze oraz poza nim, z drugiej wielkie wyzwanie. Przez kilka sezonów pracowałem we Włókniarzu, więc wiem, z czym wiążą się starty w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mogę zapewnić jednak, że drużyna Cellfast Wilków Krosno jest w 100% gotowa na tę przeprowadzkę. Do naszej drużyny dołączył Jason Doyle, Krzysztof Kasprzak oraz Wasz wychowanek Mateusz Świdnicki. Mamy trzon zespołu z poprzedniego sezonu i wiarę w to, że jako beniaminek sprawimy niejedną niespodziankę – powiedział Menedżer Cellfast Wilków Krosno Michał Finfa.

Patrząc na skład, którym w tegorocznym sezonie PGE Ekstraligi zarządzać będzie sztab szkoleniowy, można przypuszczać, że walka o dobry wynik spocznie na barkach dwójki zeszłorocznych liderów krośnian: Andrzeja Lebiediewa i Vaclava Milika oraz — lub przede wszystkim — na doświadczonych ekstraligowcach: Jasonie Doyl’eu oraz Krzysztofie Kasprzaku — nowych nabytkach Wilków. Gdyby przyjrzeć się pozostałym zawodnikom oraz członkom sztabu szkoleniowego, to wielu kibiców z Częstochowy odnalazłoby tam sporo znajomych twarzy. Jedną z nich jest rzecz jasna nasz wychowanek Mateusz Świdnicki, za którego trzymamy mocno kciuki i życzymy samych trójek — nawet w meczach przeciwko naszej drużynie, pod warunkiem że to nasz zespół będzie górą. Pozostali starzy znajomi to Sebastian Ułamek oraz Michał Finfa, którzy wspólnie z Ireneuszem Kwiecińskim stanowić będą o sile sztabu szkoleniowego krośnian.

Dużym atutem Wilków wydaje się być również ich domowy tor. Co prawda z powodu trwających tam prac budowlanych — dostosowanie obiektu do wymogów Speedway Ekstraligi — może on ulec lekkiej zmianie, to jednak dla większości zawodników będzie on swoistą niewiadomą. Jeśli dorzucimy do tego ambicje zarządu klubu, który przez swoją politykę transferową wysłał do swoich rywali jasny sygnał o chęci walki o utrzymanie, to zapowiada się nam naprawdę bardzo ciekawy sezon, którego jedną ze składowych będą właśnie zawodnicy Cellfast Wilków Krosno.

Kadra Cellfast Wilków Krosno na sezon 2023:

Seniorzy:
🇦🇺 Jason Doyle (37 l.)
🇵🇱 Krzysztof Kasprzak (38 l.)
🇱🇻 Andrzej Lebiediew (28 l.)
🇨🇿 Vaclav Milik (29 l.)

U-24:
🇩🇰 Bastian Borke (20 l.)
🇨🇿 Matous Kamenik (16 l.)
🇺🇦 Marko Lewiszyn (22 l.)
🇵🇱 Mateusz Świdnicki (21 l.)

Juniorzy:
🇵🇱 Szymon Bańdur (16 l.)
🇵🇱 Miłosz Grygolec (16 l.)
🇵🇱 Patryk Nater (18 l.)
🇵🇱 Krzysztof Sadurski (19 l.)
🇵🇱 Kacper Szopa (17 l.)
🇵🇱 Denis Zieliński (20 l.)

Trenerzy (sztab szkoleniowy):
🇵🇱 Ireneusz Kwieciński (48 l.)
🇵🇱 Sebastian Ułamek (48 l.)
🇵🇱 Michał Finfa (35 l.)

Medale (wszystkie lata w Drużynowych Mistrzostwach Polski):
Złote – 0
Srebrne – 0
Brązowe – 0

Wyniki w PGE Ekstralidze (od 2007 roku):
Zwycięstwa – 0
Remisy – 0
Porażki – 0

Ostatnie 5 sezonów:
2022 – 1. miejsce (1. Liga)
2021 – 2. miejsce (1. Liga)
2020 – 1. miejsce (2. Liga)
2019 – 4. miejsce (2. Liga)
2018 – brak startów.