Wspominamy świetne ściganie. Cykl TAURON SEC wraca do Częstochowy!

W sezonie 2023 cykl TAURON Speedway Euro Championship odwiedzi 4 miasta: Częstochowę, Güstrow, Bydgoszcz oraz Pardubice. Zmagania o złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy rozpoczną się 17 czerwca (w Częstochowie), a runda finałowa zostanie rozegrana 22 września (w Pardubicach).

Przypomnijmy, że TAURON Speedway Euro Championship to czterorundowy cykl zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. Zawodnicy będą rywalizować podczas 88 wyścigów, po których jeden z nich odbierze złoty medal oraz trofeum dla najlepszego żużlowca Starego Kontynentu.

W przeszłości, a dokładniej w roku 2014 elitarne zmagania gościły pod Jasną Górą, kiedy to rozegrano ostatnią, finałową rundę. Na przestrzeni całych zawodów nie zabrakło świetnych wyścigów, czego najlepszym przykładem jest bieg oznaczony numerem “19”. Wówczas pod taśmą ustawili się: Artur Czaja (zastępstwo za taśmę Martina Smolinskiego), Martin Vaculik, Maksim Bogdanow oraz Jurica Pavlić.

Moment startowy zdecydowanie należał do ówczesnego młodzieżowca Włókniarza Częstochowa – Artura Czai. Po chwili do walki włączyła się jednak pozostała trójka zawodników i Czaja szybko spadł na ostatnią pozycję. Piękną batalię o jak najwyższą zdobycz punktową stoczyli ze sobą: Pavlić, Bogdanow i Vaculik. Ostatecznie najlepszy okazał się Chorwat, drugi był “Vacul”, a trzeci Łotysz – Bogdanow.

Wierzymy, że 17 czerwca będziemy świadkami kolejnych 22 fantastycznych wyścigów, kiedy to cykl TAURON Speedway Euro Championship wróci na Arenę zielona-energia.com z inauguracyjną rundą!