Kajetan Kupiec w kadrze na sezon 2023!

14 listopada zamknięte zostało okienko transferowe w naszym kraju. Dotychczas działacze Włókniarza Częstochowa poinformowali o kontraktach z pięcioma seniorami: Leonem MadsenemMikkelem MichelsenemKacprem Woryną, Maksymem Drabikiem oraz Jakubem Miśkowiakiem. W kadrze naszego zespołu na sezon 2023 znajduje się także grono młodzieżowców. Po prezentacji Franka Karczewskiego czas na Kajetana Kupca!

“Kajcioch” pochodzi z Tarnowa i urodził się 9 grudnia 2005 roku. Do drużyny Włókniarza Częstochowa dołączył w sezonie 2020. Oprócz “czarnego sportu” drugą pasją Kajtka są wyścigi na motocyklach “PitBike”, w których wielokrotnie stawał na podium. W swoim pierwszym roku startów z lwem na plastronie ścigał się głównie na “250” w cyklu Pucharu Ekstraligi 250cc.

Pod koniec marca 2021 zarówno Franek Karczewski, jak i Kajetan Kupiec zdali w Lesznie egzamin na licencję “Ż”, który umożliwił im tym samym starty w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W nich młode Lwy odniosły pewny triumf i zdobyły złoty medal. Rok później Biało-Zieloni z Kajetanem w składzie sięgnęli z kolei po srebro w tych rozgrywkach.

W minionej kampanii Kupiec startował również w rozgrywkach U-24 Ekstraligi, gdzie w 11 spotkaniach wykręcił średnią biegową na poziomie 1,500. Najlepiej poradził sobie w 13. kolejce, kiedy to przeciwnikiem Włókniarza na Arenie zielona-energia.com był Motor Lublin (11+2 pkt w 5 startach).

Po całym sezonie jestem już obyty z drużyną, z atmosferą oraz tym co się dzieje podczas meczu Ekstraligowego. Myślę, że ta dawka stresu będzie w przyszłym roku dużo mniejsza w moim przypadku, ponieważ poznałem ligę i wiem jak to wszystko wygląda – mówił po częstochowskim finale DMPJ Kupiec.

Kajtek – powodzenia!