Kacper Woryna startowaÅ‚ w finale Bauhaus – Ligan. Smederna nieznacznie lepsza od Lejonen

W pierwszym spotkaniu finałowym pomiędzy Smederną Eskilstuna, a Lejonen Gislaved lepsi okazali się gospodarze, choć zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Pierwotnie to Lejonen miało być gospodarzem pierwszego pojedynku, ale z powodu niekorzystnej aury pogodowej, zaplanowane na poniedziałek spotkanie zostało odwołane. Obie drużyny zgodziły się jednak na zamianę gospodarza pierwszego starcia o złote medale Bauhaus Ligan.

Faworytem meczu z pewnością była Smederna Eskilstuna, ale goście z Gislaved postawili bardzo trudne warunki. Na początku problemy ze znalezieniem odpowiedniej prędkości miał Kacper Woryna, lecz w drugiej częsci meczu zdołał dorzucić kilka cennych oczek do dorobku drużyny.

Niestety przed biegami nominowanymi nad torem w Eskilstunie sowicie się rozpadało, a warunki pogarszały się z minuty na minutę. Przy stanie 41:36 dla gospodarzy nie wiadomo było czy uda się zawody dokończyć. Po upływie kilkudziesięciu minut arbiter zawodów, pomimo wciaż siąpiącego deszczu podjął decyzję o kontynuacji pojedynku i próbie dokończenia go. Biegi nominowane na odmoczonej nawierzchni, zgodnie z przewidywaniami okazały się jazdą gęsiego od startu do mety. Ostatecznie Smderna zwyciężyła z Lejonen 47:42.