Świetna dyspozycja “Lwów” w 1. rundzie IMP 250cc!

poniedziałek (12 września) rozegrano w Bydgoszczy 1. rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 250cc. Barwy Włókniarza Częstochowa reprezentowali w tych zawodach Szymon Ludwiczak oraz Marcel Kowolik.

Po 22 rozegranych biegach na najwyższym stopniu podium stanął Kowolik, który zapisał przy swoim nazwisku 16 “oczek”. Trzecią lokatę wywalczył z kolei Szymon Ludwiczak (12 pkt). Na drugim miejscu uplasował się zawodnik Unii Leszno – Kacper Mania (17 pkt).

Dodajmy, że kolejne dwa finały IMP 250cc odbędą się w Rybniku (19.09), a także w Gdańsku (26.09). Po pierwszej odsłonie można już śmiało stwierdzić, że “Biało-Zieloni” będą liczyć się w walce o najwyższe cele!

Punktacja:

1. Marcel Kowolik (Włókniarz Częstochowa) – 16 (3,3,1,3,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Kacper Mania (Unia Leszno) – 17 (3,3,3,3,3,2) – 2. miejsce w finale
3. Szymon Ludwiczak (Włókniarz Częstochowa) – 12 (3,d,3,3,2,1) – 2. miejsce w barażu – 3. miejsce w finale
4. Emil Maroszek (Polonia Bydgoszcz) – 11 (2,2,3,3,1,0) – 1. miejsce w barażu – 4. miejsce w finale

5. Eryk Kamiński (Wybrzeże Gdańsk) – 10 (2,3,3,2,0) – 3. miejsce w barażu
6. Antoni Kawczyński (Wybrzeże Gdańsk) – 10 (3,0,2,2,3) – 4. miejsce w barażu

7. Kamil Witkowski (Unia Leszno) – 10 (1,3,2,2,2)
8. Gracjan Szostak (TŻ Ostrovia Ostrów) – 8 (1,2,1,1,3)
9. Adam Putkowski (Polonia Bydgoszcz) – 7 (1,2,2,1,1)
10. Marcel Juskowiak (Unia Leszno) – 5 (0,1,2,2,0)
11. Jan Przanowski (GKM Grudziądz) – 5 (2,1,0,0,2)
12. Denis Andrzejczak (Stal Gorzów) – 5 (2,1,0,1,1)
13. Mikołaj Krok (Stal Gorzów) – 5 (0,1,1,1,2)
14. Mikołaj Duchiński (KS Toruń) – 2 (0,2,0,0,0)
15. Eryk Farański (WTS Sparta Wrocław) – 2 (0,0,1,0,1)
16. Krystian Gręda (RKS Kolejarz Rawicz) – 1 (1,0,0,0,0)
17. Damian Miller (GKM Grudziądz) – NS
18. Ksawery Słomski (KS Toruń) – NS

Bieg po biegu:
1. (68,71) Kowolik, Andrzejczak, Putkowski, Krok
2. (67,99) Kawczyński, Kamiński, Szostak, Juskowiak
3. (68,49) Mania, Maroszek, Gręda, Farański
4. (68,05) Ludwiczak, Przanowski, Witkowski, Duchiński
5. (68,83) Witkowski, Maroszek, Andrzejczak, Kawczyński
6. (68,77) Kowolik, Duchiński, Juskowiak, Gręda
7. (68,79) Kamiński, Putkowski, Przanowski, Farański
8. (69,08) Mania, Szostak, Krok, Ludwiczak (d)
9. (69,18) Ludwiczak, Juskowiak, Farański, Andrzejczak
10. (68,15) Mania, Kawczyński, Kowolik, Przanowski
11. (68,80) Maroszek, Putkowski, Szostak, Duchiński
12. (68,90) Kamiński, Witkowski, Krok, Gręda
13. (68,09) Mania, Kamiński, Andrzejczak, Duchiński
14. (68,58) Kowolik, Witkowski, Szostak, Farański
15. (69,52) Ludwiczak, Kawczyński, Putkowski, Gręda
16. (69,02) Maroszek, Juskowiak, Krok, Przanowski
17. (68,36) Szostak, Przanowski, Andrzejczak, Gręda
18. (69,65) Kowolik, Ludwiczak, Maroszek, Kamiński
19. (69,11) Mania, Witkowski, Putkowski, Juskowiak
20. (69,36) Kawczyński, Krok, Farański, Duchiński

Bieg barażowy:
21. (68,77) Maroszek, Ludwiczak, Kamiński, Kawczyński

Finał:
22. (69,02) Kowolik, Mania, Ludwiczak, Maroszek

Wyniki za SportoweFakty.wp.pl