Rozpoczynamy walkę o brązowy medal w Toruniu (zapowiedź meczu)

Już w najbliższą niedzielę 11 września o godzinie 17:00 na toruńskiej Motoarenie rozpocznie się pierwszy pojedynek, którego stawką będzie brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski w sezonie 2022. Obie drużyny nieznacznie przegrały dwumecze w półfinale zmagań, a teraz zmierzą się ze sobą w walce o brązowe krążki.

Drużyna Włókniarza Częstochowy po raz ostatni brązowy medal wywalczyła w sezonie 2019, rywalizując wówczas z Falubazem Zielona Góra. W tym roku przyjdzie nam stoczyć bój w dwumeczu z For Nature Solutions Apatorem Toruń. Do tej pory w sezonie 2022 oba zespoły rywalizowały ze sobą dwukrotnie w ramach fazy zasadniczej. W czerwcu na Motoarenie nieznacznie lepsi okazali się miejscowi wygrywając 48:42. Częstochowianie odrobili jednak tę stratę w pojedynku rewanżowym na Arenie zielona-energia.com.

Żużlowcy zielona-energia.com Włókniarza zwykle dobrze czują się na toruńskim obiekcie. W tym sezonie najlepszym z naszych zawodników był kapitan Leon Madsen, który w pięciu startach zdołał wywalczyć 12 punktów. Jeżeli chodzi o gospodarzy, liderem podczas czerwcowego spotkania był nie kto inny jak Brytyjczyk Robert Lambert (15 pkt w sześciu gonitwach).

Zarówno biało-zieloni, jak i zespół Apatora Toruń z pewnością nie zamierzają odpuścić walki o naniższy stopień podium. Częstochowianie minimalnie przegrali dwumecz, którego stawką był awans do wielkiego finału, ale to nie oznacza, że naszym żużlowcom zabraknie teraz motywacji do zwycięstwa w dwumeczu z For Nature Solutions Apatorem Toruń.

W rozegraniu spotkania na Motoarenie nie powinna przeszkodzić pogoda, choć synoptycy przewidują przelotne opady deszczu w dniu meczowym. Nie powinny być one jednak na tyle intensywne, aby sprawić organizatorom kłopot w kontekście przygotowania nawierzchni do ścigania.

Jeżeli chodzi o składy awizowane na pierwszy pojedynek o brązowy medal PGE Ekstraligi, trener Lech Kędziora zdecydował się na kosmetyczną zmianę na pozycjach juniorskich, zamieniając numerami startowymi Jakuba Miśkowiaka z Mateuszem Świdnickim. Sternik For Nature Solutions Apatora również dokonał korekty względem ostatnich spotkań, desygnując do boju swojego lidera, Roberta Lamberta pod numerem 9.

Początek spotkania już w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00. Pół godziny wcześniej tradycyjnie odbędzie się próba toru. Kibice, którzy zamierzają wspierać drużynę z poziomu telewizora, będą mogli śledzić rywalizację o medal na żywo na kanale Eleven Sports 2, a także za pośrednictwem platformy Canal + Online.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Kacper Woryna
4. Jonas Jeppesen
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

For Nature Solutions Apator Toruń:
9. Robert Lambert
10. Jack Holder
11. Paweł Przedpełski
12. Zastępstwo zawodnika
13. Patryk Dudek
14. Mateusz Affelt
15. Krzysztof Lewandowski