Leon Madsen trzeci w SEC w Łodzi. Dobre występy Woryny i Smektały

Pierwszy tydzień września to dla kilku naszych zawodników bardzo pracowity okres. Emocje z pierwszego półfinałowego meczu PGE Ekstraligi w Gorzowie Wielkopolskim jeszcze nie opadły, a już dziś w Łodzi odbyła się 3. runda Speedway Euro Championship. Trójka reprezentantów zielona-energia.com Włókniarza CzęstochowaLeon MadsenBartosz Smektała oraz Kacper Woryna, prosto ze stadionu Edwarda Jancarza udała się właśnie do miasta włókniarzy.

W klasyfikacji generalnej przed sobotnimi zawodami najwyżej sklasyfikowany był kapitan zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa Leon Madsen. Duńczyk z 25 punktami zajmował 4. miejsce, z niewielką stratą 4 punktów do prowadzącego Janusza Kołodzieja. Bartosz Smektała z 18 punktami plasował się na miejscu 5. Ostatni z Biało-Zielonych Kacper Woryna przed Łódzką rundą SEC zdołał wywalczyć 8 punktów i był 14. W przypadku Woryny warto odnotować jednak, że nie jest on stałym uczestnikiem SEC i dziką kartę przyznaną przez organizatorów otrzymał na rybnicką oraz omawianą łódzką rundę. Woryna opuścił więc zawody w niemieckim Guestrow.

Tyle na temat statystyk. Przechodząc do wydarzeń z dzisiejszego wieczoru, należy na wstępie nadmienić, że od początku turnieju w bardzo dobrej formie był Leon Madsen, który z dorobkiem 14 punktów zajął pierwsze miejsce i zapewnił sobie bezpośredni awans do finału. O pozostałe dwa miejsca w biegu barażowym walczył z kolei Kacper Woryna. Polak musiał niestety uznać wyższość Kołodzieja i Dudka, którzy z barażu awansowali do biegu finałowego. Nieco mniej szczęścia miał dziś Bartosz Smektała, który z 8 oczkami zakończył 3. rundę SEC po rundzie zasadniczej na 7. miejscu. Szkoda, bo do biegu barażowego premiowało dziś punktów 9.

W wielkim finale spotkali się: Leon Madsen, Dominik Kubera, Janusz Kołodziej oraz Patryk Dudek. Choć SEC to zawody indywidualne, i każdy z zawodników pracuje na swój wynik, to warto zwrócić uwagę na to, że Madsen w tej polskiej obsadzie był przysłowiowym rodzynkiem. Efekt? Duńczyk po dobrym starcie przez moment znalazł się na czwartym miejscu. Szybko uporał się jednak z Dudkiem i rozpoczął próby ataków na drugiego Dominika Kuberę, który skutecznie bronił się do samej linii mety. Leon Madsen w ostatecznym rozrachunku w Łodzi stanął na najniższym stopniu podium. Gratulacje!

Dzisiejsze zawody z duszą na ramieniu oglądało z całą pewnością wielu kibiców drużyn, które jutro zmierzą się w rundzie rewanżowej PGE Ekstraligi. Wśród nich wymienić można rzecz jasna kibiców z Częstochowy, którzy oprócz za wyniki swoich idoli trzymali również kciuki za bezkolizyjną jazdę. Na szczęście 3. runda Speedway Euro Championship dostarczyła jedynie sportowych emocji. To oznacza, że przed jutrzejszym meczem o finał z Moje Bermudy Stalą Gorzów Lech Kędziora będzie mieć do dyspozycji wszystkich swoich zawodników.

1. Janusz Kołodziej (Polska) – 12+2 (1,1,3,2,2,3) – 1. miejsce w finale
2. Dominik Kubera (Polska) – 15 (2,3,3,3,2,2) – 2. miejsce w finale
3. Leon Madsen (Dania) – 15 (3,3,2,3,3,1) – 3. miejsce w finale
4. Patryk Dudek (Polska) – 9+3 (2,3,2,2,0,0) – 4. miejsce w finale
5. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – 11+0 (3,1,3,1,3)
6. Kacper Woryna (Polska) – 10+1 (3,3,1,1,2)
7. Bartosz Smektała (Polska) – 8 (0,2,3,3,0)
8. Rasmus Jensen (Dania) – (1,0,2,2,3)
9. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – (2,2,0,3,1)
10. Oliver Berntzon (Szwecja) – (1,2,1,2,1)
11. Mikkel Michelsen (Dania) – (3,0,1,1,1)
12. Dimitri Berge (Francja) – (0,2,0,0,3)
13. Piotr Pawlicki (Polska) – (2,1,2,t,0)
14. Adam Ellis (Wielka Brytania) – (0,0,t,0,2)
15. David Bellego (Francja) – (0,1,0,0,1)
16. Vaclav Milik (Czechy) – (1,0,d,1,0)
17. Marcin Nowak (Polska) – (1)
18. Jakub Krawczyk (Polska) – (0)

Bieg po biegu:
1. Madsen, Pawlicki, Jensen, Bellego
2. Michelsen, Dudek, Berntzon, Ellis
3. Lebiediew, Bewley, Milik, Berge
4. Woryna, Kubera, Kołodziej, Smektała
5. Madsen, Smektała, Lebiediew, Michelsen
6. Woryna, Bewley, Pawlicki, Ellis
7. Kubera, Berntzon, Bellego, Milik
8. Dudek, Berge, Kołodziej, Jensen
9. Kołodziej, Madsen, Nowak (Ellis – t), Milik (d/4)
10. Kubera, Pawlicki, Michelsen, Berge
11. Lebiediew, Dudek, Woryna, Bellego
12. Smektała, Jensen, Berntzon, Bewley
13. Madsen, Berntzon, Woryna, Berge
14. Smektała, Dudek, Milik, Krawczyk (Pawlicki – t)
15. Bewley, Kołodziej, Michelsen, Bellego
16. Kubera, Jensen, Lebiediew, Ellis
17. Madsen, Kubera, Bewley, Dudek
18. Lebiediew, Kołodziej, Berntzon, Pawlicki
19. Berge, Ellis, Bellego, Smektała
20. Jensen, Woryna, Michelsen, Milik

Bieg barażowy:
Dudek, Kołodziej, Woryna, Lebiediew

Bieg finałowy:
Kołodziej, Kubera, Madsen, Dudek